استان های پیشرو در پرداخت تسهیلات مسکن

استان های پیشرو در پرداخت تسهیلات مسکن
استان های پیشرو در پرداخت تسهیلات مسکن

استان های پیشرو در پرداخت تسهیلات مسکن

مسعود ایزدی مدیر روابط عمومی بانک مسکن، با بیان اینکه عملکرد 31 استان در سال جاری به لحاظ نحوه پرداخت تسهیلات خرید مسکن، مورد سنجش قرار گرفته است، گفت : در 99 ماه اول امسال، در این سه استان ، تسهیلات خرید مسکن با بیشترین استقبال از سمت متقاضیان خرید مسکن همراه بود.ایزدی گفت: در استان های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و اردبیل طی 9 ماه اول امسال، حجم پرداخت تسهیلات خرید مسکن  از نظر تعداد با بیشترین رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در مقایسه با سایر استان ها، روبرو شد.
مدیر روابط عمومی بانک مسکن تاکید کرد: در استان سیستان و بلوچستان، تعداد خریداران مسکن دارای تسهیلات از بانک مسکن بیش از 60 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرد.
ایزدی گفت: همچنین در استان کرمانشاه نیز میزان پرداخت تسهیلات خرید مسکن در این مدت نزدیک 40 درصد افزایش پیدا کرد.
وی افزود: در استان اردبیل نیز تعداد تسهیلاتی که در 9 ماه اول امسال توسط بانک مسکن به متقاضیان خرید خانه پرداخت شد، بیش از 30 درصد افزایش پیدا کرد.
ایزدی در ادامه، به پایگاه خبری بانک مسکن گفت: عملکرد استانی تسهیلات خرید مسکن بیانگر آن است که بانک مسکن به عنوان راهبر مالی سیاست های دولت در بخش مسکن، توانسته «تحرک بخشی به بازار مسکن سایر شهرهای کشور» را محقق کند و از تمرکزگرایی در تهران بکاهد.
به گفته مدیر روابط عمومی بانک مسکن در 9 ماه اول امسال، میزان رشد چشمگیر پرداخت تسهیلات خرید مسکن در استان های مختلف از یک سو و رشد معاملات ملک در مناطق شهری مختلف ، نشان می دهد اهداف دولت مبنی بر توسعه شهرهای کوچک و پرظرفیت، به نوعی محقق شده است.
در میان استان ها ، هر چند در تهران و البرز بیشترین تسهیلات خرید مسکن طی سال جاری پرداخت شده است اما میزان رشد تسهیلات پرداختی در استان های دیگر از جمله سه استان گفته شده، بیش از میزان رشد تسهیلات پرداختی در تهران بوده است.
در صورتی که این روند ادامه پیدا کند، عدم توازن جمعیتی بین شهرهای مختلف کشور، تا حدودی برطرف خواهد شد.
مدیر روابط عمومی بانک مسکن در این باره گفت: در 9 ماه اول امسال در استان تهران بیش از 40 هزار فقره انواع تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان پرداخت شد. در استان البرز نیز 6 هزار و 583 فقره انواع تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان ارایه شد.
این در حالی است که در سایر استان ها، تعداد تسهیلات پراختی بعضاً کمتر از 1000 فقره بوده است.
در کل شهرهای کشور، کارنامه پرداخت تسهیلات خرید مسکن طی ماه های گذشته از سال جاری، رشد بیش از 20 درصدی را به لحاظ تعداد، نسبت به مدت مشابه سال قبل، نشان می دهد.
مدیر روابط عمومی بانک مسکن اظهار امیدواری کرد: میزان استقبال از تسهیلات بانک مسکن به خصوص تسهیلات خرید و البته تسهیلات ساخت، به تدریج از اوایل سال آینده، افزایش پیدا کند.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: