اصلاح جزئی قیمت آهن و دلار

اصلاح جزئی قیمت آهن و دلار

بازار فولاد پس از اصلاح جزئی در دو روز گذشته، در سکوت کامل فرو رفته است. با عقب‌نشینی دلار، تمایل به فروش در بازار افزایش یافته و معاملات به شدت کاهش یافته است...

آهن پرایس: روز گذشته در تمامی بخش‌ها و زیرمجموعه‌های بازار، شاهد ثبات یا عقب‌نشینی قیمت‌ها هستیم به عنوان مثال، نرخ پیشنهادی میلگرد آجدار در بازار داخلی مجددا با کاهش قیمت به کانال 26 هزار تومان بازگشته است.

به این صورت که با کاهش 2 هزار تومانی نرخ دلار از سقف قیمت 65 هزار تومانی روز گذشته در بازار آزاد 63 هزار و 150 تومان معامله شد به همین ترتیب شاهد اصلاح قیمت آهن آلات در برخی از مبادی فروش بودیم.

به طوری که نرخ میلگرد دیروز بین 200 تا 400 تومان کاهش داشت و کف قیمت میل‌گرد دوباره به سطح 26 هزار و 500 تومان بازگشت. به عنوان نمونه قیمت میلگرد زاگرس با کاهش 200 تومانی در هر کیلو حدود 27.100 تومان اعلام شد.علاوه‌بر این قیمت روز میلگرد اصفهان سایز 14 و 16 نیز حدود 900 تومان اصلاح شد و 29.200 تومان به فروش رسید.

قیمت تیرآهن 14 و 18 که توسط برخی معامله گران تا 35.000 تومان افزایش یافته بود، به 33.000 تومان اصلاح شد و هر شاخه تیرآهن حود 20 تا 50 هزار تومان کاهش داشت.

همچنین، قیمت تیر سنگین شاخه‌ای در انبارها به طور قابل توجهی پایین‌تر از قیمت آهن کیلویی است این نشان دهنده سیگنال مبنی بر وجود بازارسازی غلط در این بخش از بازار است.

قیمت ورق سیاه، قیمت ورق st37 و st52 کارخانه فولاد مبارکه و کاویان با افزایش 100 تا 800 تومانی روبه‌رو شد، در مقابل، قیمت ورق‌ گالوانیزه، قیمت ورق روغنی و رنگی در اکثر کارخانه‌ها 200 تومان کاهش یافت؛ اما قیمت ورق آهن اکسین برخلاف روند کلی بازار، با کاهش قیمت 200 تا 500 تومانی همراه بود.

اکثر کارخانه‌های تولیدکننده پروفیل قیمت‌ها را ثابت نگه داشتند اما قیمت پروفیل صدرا با کاهش قیمت 100 تا 500 تومانی عرضه شد؛ همچنین قیمت انواع لوله مبلی، قیمت لوله داربست و سایر لوله‌های درزدار و بدون درز در اکثر کارخانه‌های تولیدکننده ثابت ماند.

قیمت سپری، قیمت نبشی و ناودانی در اکثر کارخانه‌ها 100 تا 400 تومان افزایش یافت اما برخی کارخانه‌ها نیز در این بخش ثبات قیمت را حفظ کردند.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: فرصتی برای خرید آهن و میلگرد

از آنجایی که قیمت دلار در بازار آزاد برای دومین روز متوالی در حال کاهش است، فعالان بازار امیدوارند این روند ادامه داشته باشد. رفتار دلار در بازار آزاد طی حدود سه ماه گذشته، یک کانال صعودی را در نمودار قیمت خود به لحاظ تکنیکالی ترسیم کرده است، بر اساس این الگوی تکنیکی، می توان حدس زد که دلار تا سطح حمایتی دینامیک این کانال، که در حدود 62 هزار تومان قرار دارد، پایین بیاید و اگر این سطح حمایتی شکسته شود، می‌توان انتظار کاهش قیمت بیشتری را نیز داشت که به‌طبع در قیمت آهن آلات نیز اثرگذار خواهد بود.

 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.