بازار آهن چشم به راه رونق مسکن

بازار آهن چشم به راه رونق مسکن
بازار آهن چشم به راه رونق مسکن

بازار آهن چشم به راه رونق مسکن

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن ؛ رکود در این بازار علاوه بر روند نزولی خرید و فروش ، باعث افزایش اجاره بها شده است. این رکود بی تأثیر در صنعت فولاد ، آهن آلات و سایر مصالح ساختمانی نبوده است. با توجه به این که بخش مسکن و ساختمان سازی در ایران همچنان در رکود به سر می برد ، تعداد پروژه های ساختمانی هر ساله روند نزولی را طی می کند.
افزایش قیمت های جهانی هم تأثیری بر روی قیمت روز آهن نگذاشته است و کمکی به خروج بازار آهن آلات کشور از رکود نکرده است. طی سال های گذشته ، مالیات بر ارزش افزوده موجب تعطیلی واحدهای فروش آهن در تهران و سایر استان ها شد. کارشناسان بازار آهن و فولاد ، دلیل اصلی تعطیلی واحدهای صنفی این بخش را رکود و قوانین سخت گیرانه مالیاتی ذکر کرده اند.
ایرج رهبر نائب رئیس انجمن انبوه سازان تهران در رابطه با مشکلات حوزه ی مسکن افزود : این رکود 5 ساله در بازار مسکن باعث شده است که کارخانه های تولید منتظر بمانند تا بخش مسکن و عمران از رکود خارج شود. این رکود در حالی است که هزینه های کارخانه ها همچنان پابرجاست و افزایش قیمت آهن به همین دلیل قابل پیش بینی بود. برای خروج از وضعیت موجود ، باید فناوری ساخت ساختمان را ارتقاء دهیم . در ایران از آهن و اسکلت آهنی در ساختمان سازی استفاده می کنند در حالی که کشورهای پیشرفته از سیستم بتنـی و سیمان استفاده می کنند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: