بازار مسکن در تابستان چگونه است؟

بازار مسکن در تابستان چگونه است؟
بازار مسکن در تابستان چگونه است؟

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد: با پایان یافتن ماه رمضان بازار مسکن دوباره رونق پیدا می کند.مجید کیان پور با تاکید بر اینکه افزایش نرخ اجاره بها همسو با تورم نیست، گفت: بازار خرید و فروش مسکن تا پایان شهریور دارای بی ثباتی قیمتی می باشد.این در حای است که در برخی از مناطق تهران با رشد 45 درصدی نرخ اجاره ها رو به رو شدیم. کیان پور با بیان اینکه نقل و انتقالات املاک همزمان با آغاز فصل تابستان و پایان ماه

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد: با پایان یافتن ماه رمضان بازار مسکن دوباره رونق پیدا می کند.

مجید کیان پور با تاکید بر اینکه افزایش نرخ اجاره بها همسو با تورم نیست، گفت: بازار خرید و فروش مسکن تا پایان شهریور دارای بی ثباتی قیمتی می باشد.این در حای است که در برخی از مناطق تهران با رشد 45 درصدی نرخ اجاره ها رو به رو شدیم. کیان پور با بیان اینکه نقل و انتقالات املاک همزمان با آغاز فصل تابستان و پایان ماه مبارک رمضان داغ می شود، گفت: انتظار از بازار مسکن به ویژه در بخش اجاره بها در فصل تابستان حرکت نرخ ها همسو با تورم است.

وی با بیان اینکه با اعلام نرخ زیر 10 درصد برای تورم ضابطه مند شدن نرخ اجاره بها در همین حدود ضروری است، افزود: در شرایط بازار اجاره مسکن انتظار میرود که افزایش 7 تا 10 درصدی وجود داشته باشد اما با توجه به اینکه اکثر ماکان تمایل به اجاره دادن ملک خود دارند تا رهن آن، این رقم بالا رفته و شاهد ارقام بالاتری هستیم.

 نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه نداشتن جاذبه برای استفاده از رهن ملک عامل اصلی تمایل موجران به اجاره داری است، تصریح کرد: با روی آوردن موجران به مبلغ اجاره بها با توجه به کاهش نرخ سود بانکی هر روز بازار اجاره داغ‌تر می شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه پس از پایان ماه مبارک رمضان شاهد افزایش خرید و فروش مسکن و در نتیجه رشد نرخ اجاره بها حتی بیش از نرخ تورم خواهیم بود، گفت:با توجه به اینکه انتظار از افزایش اجاره بهاء همسو با نرخ تورم است، اما در شرایط حال نرخ اجاره بالای 10 درصد رشد داشته و حتی در بعضی از شهرهای بزرگ مانند تهران این رشد به 45درصد هم رسیده است. کیان پور ادامه داد: برخی از مناطق تهران 45 درصد افزایش نرخ اجاره بها داریم در حالیکه این موضوع مطابق با نرخ تورم نبوده بلکه اجاره بها بر اساس نیاز افراد تعیین می شود.وی بر ضرورت تدوین طرحی مشترک از سوی دولت، وزارت راه و شهرسازی و مشاوران املاک برای ضابطه مند کردن نرخ اجاره بها خبر داد و گفت: باید طرحی برای مقابله با نرخ های بالا در بحث اجاره بها تدوین و در مجلس مصوب شود تا از این طریق نظارت و کنترل بر بازار مسکن ممکن شود.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد:با قرار دادن مشوق های مالیاتی برای مالکانی که نرخ اجاره را زیر نرخ تورم در نظر می گیرند، می توان بازار مسکن را به ثبات نسبی در آورد و از این تورم ها دراین بازار جلوگیری کرد .

وی با اشاره به اهرم دیگری که می تواند بازار اجاره بها را ساماندهی کند، بیان داشت: اخذ مالیات از خانه های خالی یکی دیگر از راهکارهایی است که می تواند بازار مسکن به ویژه اجاره بها را ساماندهی کند. تا پایان شهریور یا اوایل مهر ماه وضعیت نابسامان اجاره بها را شاهد خواهیم بود، اما پس از این زمان بازار مسکن به تعادل نسبی می رسد.عضو کمیسیون عمران مجلس، یادآور شد: با همکاری سازمان تعزیرات و مشاوران املاک می توانیم با نرخ های بالای اجاره بها برخورد کرده و نظارت بیشتری بر روی بازار مسکن داشته باشیم.

 

 

برای تحلیل بازار مسکن، تحلیل بازار آهن و همچنین پیش بینی بازار آهن  اینجا  را کلیک کنید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: