بازار مسکن طی سال 96

بازار مسکن طی سال 96
بازار مسکن طی سال 96

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن، طی 10 ماهه ابتدایی سال جاری بازار مسکن با بیش از 150 خرید و فروش واحد مسکونی مواجه گردید که به لحاظ متوسط حجم ماهانه معاملات، منعکس کننده رونق می باشد. از ابتدای سال جاری تا کنون بطور میانگین ماهانه 15 هزار واحد مسکونی در پایتخت به فروش رسیده است. این حجم فروش در مقایسه با متوسط فروش کمتر از ۱۰ هزار واحد در دوره رکود، مشخص می‌کند

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن، طی 10 ماهه ابتدایی سال جاری بازار مسکن با بیش از 150 خرید و فروش واحد مسکونی مواجه گردید که به لحاظ متوسط حجم ماهانه معاملات، منعکس کننده رونق می باشد. از ابتدای سال جاری تا کنون بطور میانگین ماهانه 15 هزار واحد مسکونی در پایتخت به فروش رسیده است. این حجم فروش در مقایسه با متوسط فروش کمتر از ۱۰ هزار واحد در دوره رکود، مشخص می‌کند فعلا بازار رونق دارد. البته ماندگاری رونق معاملات مسکن به تغییر اساسی رفتار تورم‌ساز فروشنده‌ها وابسته می باشد.

بر اساس گزارشات منتشر شده از بانک مرکزی، میزان افزایش قیمت ها در سال جاری نسبت به سال گذشته 12 درصد بوده است. در این بازه زمانی میانگین قیمت هر متر مربع واحد های مسکونی معامله شده در بنگاه ها ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹/ ۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: