بازار معاملات مسکن تقریبا به نصف رسید

بازار معاملات مسکن تقریبا به نصف رسید
بازار معاملات مسکن تقریبا به نصف رسید

بازار معاملات مسکن تقریبا به نصف رسید

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، بر اساس آمار دفتر سرمایه‌ گذاری و اقتصاد مسکن طی مهر ماه سال جاری ارزش معاملات بازار مسکن مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ۳۶۳۰ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با ماه پیش از آن حدود ۲۳.۴ درصد افزایش یافته است.
در شهریور ماه سال جاری ارزش ریالی ۲۴۵۵ فقره معامله مسکن انجام شده در تهران بالغ بر ۲۹۴۰ میلیارد تومان بود. بازار مسکن در نخستین ماه سال ۹۸ بر خلاف سال‌ های پیش از آن شروع خوبی در معاملات است. 
در فروردین سال جاری ۱۰ هزار ۹۶۲ فقره قرار داد مسکن به ارزش ۳۱۶۰ میلیارد تومان در سامانه املاک و مستغلات کشور ثبت شد. یک ماه بعد تعداد معاملات مسکن تقریبا نصف شد، اما در مقابل ارزش معاملات در دومین ماه بهار ۹۸ با توجه به افزایش نرخ رشد قابل توجهی داشت.
این در حالی بود که در خرداد ماه روند کاهشی معاملات در بازار مسکن ادامه داشت و در ۳۱ روز آخرین ماه بهار ۹۸، بالغ بر ۴۲۶۰ فقره معامله مسکن در سامانه کد رهگیری ثبت شد. ارزش معاملات نیز تقریبا سقوط ۵۰ درصدی را تجربه کرده است، در خرداد امسال ارزش معاملات مسکن تهران ۶۸۸۰ میلیارد تومان بود
در نخستین ماه تابستان نیز روند کاهشی معاملات و ارزش ریالی آن ادامه داشت، به طوری که در سامانه کد رهگیری برای تیر ماه ۹۸ بالغ بر ۴۲۶۰ فقره معامله به ارزش ۵۴۷۰ میلیارد تومان ثبت شد. در مرداد و شهریور نیز روند کاهشی ادامه داشت و ارزش معاملات این ماه‌ ها به ترتیب ۳۶۷۰ میلیارد و ۲۹۴۰ میلیارد بود.
در مهر ماه امسال اما روند کاهشی تغییر کرده و شاخص ‌ها مقداری صعودی شده است، در این ماه تعداد معاملات صحیح مسکن شهر تهران با رشد حدود ۲۰ درصدی به ۲۹۳۰ فقره و ارزش آن به ۳۶۳۰ میلیارد تومان رشد ۲۳.۴ درصدی نسبت به شهریور ۹۸ افزایش یافته استاشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: