بازگشت آرامش به بازار آهن

بازگشت آرامش به بازار آهن

بازار آهن و فولاد در هفته نخست تابستان با رکود سنگینی همراه بود و عدم نقدینگی، نااطمینانی از روند فعلی بازار و انتظار بیشتر کاهش قیمت‌ها به افت قابل توجه تقاضای مصرفی و سرمایه‌ای آهن آلات منجر شد...

آهن پرایس: با نزدیک شدن به نیمه هفته شاهد بازگشت دوباره بازار آهن و فولاد به آرامش و ثبات بودیم و قیمت آهن کیلویی جز در برخی مبادی فروش که روند کاهشی داشت عمدتا با ثبات قیمت همراه بود.

بازار ارز نیز روز گذشته روند نسبتا ثابتی داشت و قیمت دلار در کانال 49 هزار تومانی گزارش شد به این صورت که هر دلار بازار آزاد در پایان روز گذشته 49 هزار و 800 تومان مبادله شد.

نگاهی به بازار آهن و فولاد

پس از فروکش کردن افزایش نسبی که بیشتر در بازار میلگرد مشهود بود، دیروز غالب مبادی فروش قیمت روز میلگرد را ثابت اعلام کردند اما شماری از مبادی فروش بین 100 تا 500 تومان قیمت محصولات خود را کاهش دادند.

قیمت روز تیرآهن نیز در بخش شاخه‌فروشی و کیلوفروشی عمدتا ثابت اعلام شد اما برخی سایزهای تیرآهن ذوب آهن اصفهان با کاهش 20 تا 100 هزار تومانی همراه بود.

قیمت روز قوطی آهنی، قیمت پروفیل مبلی و دیگر پروفیل‌ها نیز در غالب مبادی فروش ثابت اعلام شدند اما کاهش 500 تومانی در پروفیل صابری مشاهده شد. قیمت لوله داربستی، لوله مانیسمان، لوله مبلی و سایر لوله‌ها در کلیه شرکت‌ها بدون تغییر عرضه شدند.

به تبعیت از فضای کلی بازار قیمت نبشی، قیمت سپری و انواع ناودانی‌ها نیز ثبات داشتند. قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق روغنی و رنگی هم در کلیه شرکت‌ها ثابت اعلام شد، قیمت ورق آهنی هم در عمده کارخانه‌ها تغییر قیمت نداشت و تنها برخی ضخامت‌ها ورق سیاه مبارکه حدود 100 تومان کاهش قیمت داشت.

گزارش‌ها از روند معاملات و قیمت آهن آلات، از رکود سنگین و عمیق در غالب بازارها حکایت دارد و خرید و فروش چندانی هم در بازار مشاهده نمی‌شود. به اعتقاد برخی کارشناسان علت کمبود افت معاملات آهن و فولاد کمبود نقدینگی، انتظار برای کاهش بیشتر قیمت‌ها، بلاتکلیفی بازار و عدم پیش‌بینی دقیق از روند بازار، تقاضای مصرفی و سرمایه‌ای را با افت چشمگیری مواجه کرده است.

گزارش‌ها از بورس کالا حاکی است امروز حدود 20 هزار تن محصول فولادی عرضه می‌شود که از این میزان حدود 200 تن به شمش بلوم اختصاص دارد که قیمت آن 19 هزار و 520 تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین حدود هزار تن ورق رنگی عرضه می‌شود که قیمت این محصول نیز 47 هزار و 625 تومان تعیین شده است همچنین ورق سرد B ، ورق گالوانیزه G نیز از جمله ورقهایی است که امروز عرضه می‌شود. طبق آمار شمش حوزه القایی عرضه شده در بورس دیروز حدود 21 هزار و 645 تومان قیمتگذاری شد که گویا کاهش 245 تومانی دارد.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: عبور بازار آهن از افزایش هیجانی

در نهایت می‌توان گفت هفته نخست تیرماه با ثبات قیمت آهن در غالب حوزه‌های بازار همراه بود و رکود سنگینی بر فضای کلی بازار حاکم بود و تا پایان هفته هم احتمالا نوسان خاصی مشاهده نشود اما عرضه‌های روز فردا در تعیین روند بازار در هفته آتی را تعیین خواهد کرد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.