برافروختگـی قیمت مسکن

برافروختگـی قیمت مسکن
برافروختگـی قیمت مسکن

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن ؛ آمارها نشان می دهد در آبان و دی ماه سال جاری برخی از مالکان هدف مسکونی با هدف سفته بازی به تحریک تعدادی از مشاوران املاک پرداختند و باعث شدند قیمت مسکن تا 25 درصد افزایش داشته باشد. انتشار اطلاعات بازار مسکن از سوی بانک مرکزی تا حدودی نشان می دهد که مسکن دوره ی پیش رونق را نیز پشت سرگذاشته و وارد دوره ی 

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن ؛ آمارها نشان می دهد در آبان و دی ماه سال جاری برخی از مالکان هدف مسکونی با هدف سفته بازی به تحریک تعدادی از مشاوران املاک پرداختند و باعث شدند قیمت مسکن تا 25 درصد افزایش داشته باشد. انتشار اطلاعات بازار مسکن از سوی بانک مرکزی تا حدودی نشان می دهد که مسکن دوره ی پیش رونق را نیز پشت سرگذاشته و وارد دوره ی رونق شده است.
اما به دلیل نبود نظارت و کنترل مناسب از سوی دولت ، بلافاصله شاهد ورود دلالان به این بازار بوده ایم که با ایجاد فضای روانی باعث گران تر شدن ملک و افزایش گزاف قیمت مسکن شده اند. اگرچه نمی توان به این حالت دوره «رکود تورمی» اطلاق کرد اما همچنان احتمال پشیمان شدن بخش عمده ای از خریدارن واحد مصرفی و مصرف کنندگان واقعی وجود دارد؛ با این حال با کاهش التهاب جو روانی امکان افزایش بیشتر قیمت مسکن انتظار نمی رود. حال باید منتظر ماند و دید که آمارهای رسمی دولت در این مورد چه وضعیتی را گزارش خواهند داد زیرا با وجود این التهاب ، صنعت های مرتبط به بازار مسکن از جمله بازار آهن آلات نیز دچار سردرگمی و نوسان قیمت خواهد شد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: