بورس خانه های گلنگی

بورس خانه های گلنگی
بورس خانه های گلنگی

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، بررسی فایل‌ های فروش آپارتمان‌ های کهنسال نشان می‌دهد مانند گذشته تفاوت قیمتی چندانی میان آپارتمان‌های بالای ۱۲ سال و ۲۰ ساله وجود ندارد. به گفته کارشناسان بازار مسکن در زمان‌ هایی که انفجار قیمتی رخ می‌دهد مرز قیمت‌ ها...

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، بررسی فایل‌ های فروش آپارتمان‌ های کهنسال نشان می‌دهد مانند گذشته تفاوت قیمتی چندانی میان آپارتمان‌های بالای ۱۲ سال و ۲۰ ساله وجود ندارد. به گفته کارشناسان بازار مسکن در زمان‌ هایی که انفجار قیمتی رخ می‌دهد مرز قیمت‌ ها کاهش پیدا کرده و ویژگی‌ هایی که پیش از این باعث ارزشمند‌تر شدن املاک از جمله موقعیت مکانی ملک و سن بنا بود مانند گذشته در تعیین قیمت‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد. هرچند پس از به آرامش رسیدن بازار تفاوت‌های قیمتی دوباره خود را نشان می‌دهد.

به اظهارات مشاوران املاک، پیش از این برای دریافت اوراق مسکن محدودیت سن بنا وجود داشت که در حال حاضر خانه‌ های ۲۰ ساله نیز امکان استفاده از این اوراق را دارند بنابراین شاخص سن بنا در قیمت گذاری‌ها مانند گذشته پررنگ نیست.  اما یکی از دلایل مهمی که این روز‌ها خانه‌ های قدیمی خریدار پیدا کرده و شاهد افزایش قیمت آن‌ ها هستیم نبود ملک نوساز در فایل‌ های فروش است.

نکته قابل توجه در بازار کنونی مسکن، خریدار پیدا کردن املاکی است که سال‌ها در فایل فروش مشاوران املاک باقی مانده بودند. از جمله املاک قولنامه ‌ای و آپارتمان‌ هایی که متعلق به تعاونی مسکن بوده و مشخص نیست چه زمانی دارای سند می‌ شوند. بنا بر اظهارات عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران بیشتر خریداران این املاک کسانی هستند که نگران ارزش پولشان هستند و قصد دارند ارزش دارایی‌ های خود را حفظ کنند و در این آشفته بازار این نوع خرید و فروش‌ها قابل پیش بینی است.

از این رو مصرف کنندگان واقعی، خریدار خانه‌های بدون سند شدند، به جز خریدارانی که با قصد سرمایه گذاری این نوع املاک را خریداری می‌کنند، افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید نیز عده ‌ای از مصرف کنندگان واقعی را به سمت خرید خانه‌های بدون سند که پیشتر جذابیت کم تری داشتند سوق داده است.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.