تاثیر بازارهای موازی بر قیمت مسکن

تاثیر بازارهای موازی بر قیمت مسکن
تاثیر بازارهای موازی بر قیمت مسکن

آهن پرایس: وضعیت معاملات ،طبق اعلام رئیس اتحادیه مشاوران املاک در چند روز اخیر تغییر خاصی رخ نداده است. وی در این باره گفت: «درحال‌حاضر عرضه بر تقاضا سبقت گرفته است. حجم متقاضیان فروش بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر از خریداران است. ظرف چند هفته گذشته قیمت مسکن در...

آهن پرایس: وضعیت معاملات ،طبق اعلام رئیس اتحادیه مشاوران املاک در چند روز اخیر تغییر خاصی رخ نداده است. وی در این باره گفت: «درحال‌حاضر عرضه بر تقاضا سبقت گرفته است. حجم متقاضیان فروش بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر از خریداران است. ظرف چند هفته گذشته قیمت مسکن در قسمت‌های مختلف تهران حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است به عبارت دیگر بازار مسکن در رکود و انتظار به سر می‌برد. وضعیت بازار مسکن به وضعیت بازارهای موازی و قیمت طلا و ارز بستگی دارد. کاهش قیمت طلا و دلار باعث شده است که این بازار هم در رکود باشد».

برای بررسی بیشتر وضعیت جدید قیمت‌ها به قیمت تعدادی از واحدهایی که اخیراً در مناطق تهران به فروش رفته است نگاهی می‌اندازیم. منطقه ۱۷ یکی از ارزان‌ ترین مناطق تهران به شمار می‌آید. اطلاعات موجود در یکی از فایل‌ها نشان می‌دهد که این واحد ۶۸ متری ۷ سال ساخت، به قیمت ۸۷۰ میلیون تومان به فروش رفته است. به عبارت دیگر برای خرید هر متر آپارتمان در این منطقه ارزان قیمت باید حدود ۱۲ میلیون و هفتصد هزار تومان هزینه کرد.

قیمت واحد نوساز ۵۹ متری که هشتم آذرماه در محدود وحیدیه شرقی به فروش رفته است یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است (هر متر حدود ۳۱ و نیم میلیون تومان). در منطقه ۵ پایتخت، یک واحد ۱۰۶ متری ۱۵ سال ساخت به قیمت ۴ میلیارد تومان به فروش رفته است (هر متر ۳۸ میلیون تومان).

در این بین عضویت اتحادیه مشاوران املاک در اصناف کشور به پایان می‌رسد و زیرمجموعه وزارت راه‌سازی و شهر خواهد شد. رئیس اتحادیه مشاوران املاک، مصطفی قلی‌ خسروی گفت: موضوع خروج اتحادیه مشاوران املاک را باید نهایی دانست چون دستور رئیس‌جمهور است. این موضوع دیر یا زود دارد پس باید منتظر ماند اما به هر حال اتفاق خواهد افتاد. این اتفاق به حال مشاوران املاک و بازار مسکن مثبت خواهد بود. واقعیت آن است که این رسته شرایط خاص خود را دارد و از ابتدا نباید در چارچوب اتاق اصناف فعالیت می‌کرد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.