تنزل میزان ساخت و ساز مسکن

تنزل میزان ساخت و ساز مسکن
تنزل میزان ساخت و ساز مسکن

تنزل میزان ساخت و ساز مسکن


ساخت و ساز مسکن در سه دهه ی اخیر به پایین ترین حد تنزل یافته در حالی که این بخش از حوزه هایی به شمار می رود که نقش آن در تحرک اقتصادی کشور غیرقابل انکار است .

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن ؛ کارشناسان و صاحب نظران معتقدند که در صورت ظهور رونق در بازار مسکن ، شرایط برای تمام بخش های اقتصادی کشور متفاوت می شود و تحولی چشمگیر در این خصوص رقم خواهد خورد. اما در این میان ، آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان دهنده ی تنزل میزان ساخت و ساز مسکن در طول چند سال اخیر است.

طبق گفته ی کارشناسان بازار مسکن ، یکی از دلایل اصلی رکود در این بازار به کاهش قدرت خرید مردم بازمی گردد و همین موضوع باعث شده بسیاری از اقشار جامعه ، توان خرید مسکن را نداشته باشند. در شرایطی که آفت رکود به جان اقتصاد کشورمی افتد طبیعتـاً سطح درآمدی خانوارها نیز کاهش می یابد و در چنین فضایی اساساً نقدینگـی لازم برای خرید مسکن وجود نخواهد داشت.

همچنیـن در چند روز اخیر شاهد نوسان قیمت آهن آلات ساختمانی به خصوص افزایش قیمت میلگرد آجدار بوده ایم ؛ که این امر در ادامه ی رکود مسکن تأثیرگذار است زیرا افزایش قیمت آهن آلات موجب کاهش میزان ساخت و ساز و معاملات در بازار مسکن می شود. در شرایط موجود ، و با افزایش قیمت مصالح ساختمانی نمی توان انتظار رشد چشمگیر در بازار مسکن را داشت.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.


اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: