خرید میلگرد به قیمت کارخانه

خرید میلگرد به قیمت کارخانه
خرید میلگرد به قیمت کارخانه

آهن پرایس: از آنجایی که قیمت روز میلگرد مانند سایر آهن آلات به طور مداوم در نوسان است، برخی مصرف‌کنندگان با تصور اینکه قیمت میلگرد در کارخانه در مقایسه با سایر روش‌های عرضه‌ ارزان‌تر است، به تهیه محصولات فولادی...

آهن پرایس: از آنجایی که قیمت روز میلگرد مانند سایر آهن آلات به طور مداوم در نوسان است، برخی مصرف‌کنندگان با تصور اینکه قیمت میلگرد در کارخانه در مقایسه با سایر روش‌های عرضه‌ ارزان‌تر است، به تهیه محصولات فولادی مورد نیاز از درِ کارخانه اقدام می‌کنند.از همین رو در مقاله حاضر بررسی خرید میلگرد به قیمت کارخانه، نحوه خرید میلگرد و مطالبی ازین دست مورد بررسی قرار گرفته است که در ادامه به شرح آن پرداخته می‌شود.

خرید مستقیم میلگرد از کارخانه برای افرادی که به طور دائم در حال تهیه این محصول کاربردی هستند، معمولا اولین انتخاب است، چراکه این نحوه خرید میلگرد مزایایی را در اختیار خریدار قرار می‌دهد که از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر به نظر می‌رسد.اما پر واضح است که این نحوه خرید در کنار مزایایی که برای مصرف‌کننده دارد ممکن است برخی معایب و محدودیت‌های نیز داشته باشد، اما در ابتدا به روش‌های خرید میلگرد اشاره می‌شود سپس به تفصیل به شرح هر یک پرداخته می‌شود.

خرید میلگرد یا هر محصول دیگری به طور معمول به سه روش انجام می‌شود: 1- خرید از کارخانه، 2- خرید از بنگاه، 3- خرید از شرکت‌های بازرگانی. متقاضی مصرف نیز بسته به شرایط خاصی که دارد یکی از این موارد را برای تهیه محصول مورد نیاز خود انتخاب می‌کند.

خرید از بنگاه برای افرادی مناسب است که به دنبال خرید محصول با حجم کم، دریافت سریع محصول و هزینه ارسال بار کمتر هستند. اگرچه این روش نیز معایب خود را دارد که شامل بالا بودن قیمت خرید نسبت به کارخانه، محدودیت در انبارداری و محدودیت در حجم بار می‌شود.

خرید از شرکت‌های بازرگانی که یکی از ایمن‌ترین و معتبرترین روش‌های تهیه محصولات فولادی است در مقایسه با خرید از بنگاه محدودیت‌های کمتری دارد زیرا علاوه‌بر عرضه محصولات با حجم کم، امکان خرید مستقیم از کارخانه به حجم بالا را نیز دارد. همچنین ارسال سریع بار و برخی موارد دیگر نیز از جمله امکاناتی است که با خرید از شرکت‌های بازرگانی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

خرید مستقیم محصولات فولادی از کارخانه نیز مانند روش‌های دیگر مزایا و محدودیت‌های خاص خود را دارد که مصرف‌کننده با توجه به آنچه گفته شد و با در نظر گرفتن شرایط خود اقدام به تهیه محصول می‌کند.یکی از موارد لازم که در حین خرید از کارخانه باید در نظر داشت تهیه بار با حجم بالا است و خرید محصول در حجم کم از در کارخانه امکان‌پذیر نیست و متقاضی برای تهیه محصول با حجم کم باید به سایر روش‌ها مراجعه کند.به این صورت که خرید میلگرد به نرخ کارخانه تنها برای خریدهای بالای 25 تن صورت می‌گیرد و این میزان در محصولی مانند میلگرد شامل 12 بندیل است که تقریبا ظرفیت یک تریلی است.

همچنین تنوع بالای کارخانه تولید میلگرد و تنوع محصولات تولید شده در هر کارخانه، مصرف‌کننده را به تهیه این محصول از کارخانه برمی‌انگیزد، علاوه‌براین محصولی که به طور مستقیم از در کارخانه عرضه می‌شود در مقایسه با سایر روش‌های خرید، قیمت کمتری دارد.به همین جهت در شرایط فعلی که بازار در رکود قرار دارد و متقاضی منتظر کاهش قیمت‌ها است، به نظر می‌رسد با هدف کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از زیان اقتصادی به خرید میلگرد از کارخانه اقدام می‌کنند.

قیمت میلگرد آجدار و میلگرد ساده در آهن پرایس

از مزایای دیگری که می‌توان برای خرید از کارخانه نام برد، کیفیت و اصالت محصول است زیرا با افزایش واحدهای تولیدی و افزایش تنوع میلگرد در بازار امکان عرضه محصولات تقلبی نیز افزایش یافته است، درحالی که کیفیت بالای میلگرد که در صنعت و ساختمان‌سازی محصولی محوری و کاربردی است، بسیار حائز اهمیت استو به همین جهت در این روش خرید، امکان عرضه محصول بی‌کیفیت کمتر می‌شود.

اما این روش خرید موانع و محدودیت‌هایی نیز دارد که از جمله آنها می‌توان به عدم عرضه مستقیم میلگرد در برخی کارخانه اشاره کرد که در این صورت متقاضی به‌ناچار باید میلگرد مورد نیاز خود را از طریق بنگاه، شرکت‌های بازرگانی یا بورس کالا و ... تهیه کند.

در ادامه می توانید این مقاله را مطالعه نمایید :نکات مهم پیش از خرید میلگرد

مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که گاه مصرف‌‎کننده با هدف پایین آوردن قیمت روزانه میلگرد این روش را انتخاب می‌کند اما هزینه بالایی را نیز متحمل می‌شود و اصلا به صرفه نیست، زیرا مسافت کارخانه‌ای که محصول مورد نیاز خود را از آن تهیه کرده از محل پروژه خریدار بسیار دور است که در این صورت خرید از بنگاه یا شرکت‌های بازرگانی بهترین گزینه پیش رو است.

همچنین از آنجایی که عرضه میلگرد در کارخانه به طور روزانه انجام نمی‌شود ممکن است خریدار محصول خود را با تأخیر دریافت کند، ضمن اینکه برخی کارخانه‌ها نیز محصولات اشتباه را پس نمی‌گیرند و امکان تعویض هم ندارند بنابراین بهتر است خریدار سایز و نوع محصول خود را به دقت کند.با این حساب با توجه به مواردی که مطرح شد، به نظر می‌رسد با در نظر گرفتن همه گزینه‌های مورد نظر و مزایا و معایبی که ذکر شد خرید از شرکت‌های بازرگانی معتبر از جمله شرکت آهن پرایس که قیمت لحظه‌ای میلگرد و قیمت روز آهن آلات دیگر در وبسایت آن قرار می‌گیرد، از جمله بهترین گزین‌های روی میز است که خرید سهل و مطمئنی را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 3 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (10)

 • همت
  همت1401/04/02 - 09:04 پاسخ

  من سمت جنوب پروژه دارم قیمت میلگرد روهینا کی ثابت میشه بخرم؟

 • مرادیان
  مرادیان1401/04/01 - 10:17 پاسخ

  بندیل های میلگرد حسن رود2 تنی هست یا 4 تنی ؟

 • خاتونی
  خاتونی1401/04/01 - 09:57 پاسخ

  قیمت میلگرد کاشان آجدار جقدر تفاوت داشته؟

 • رمضانی
  رمضانی 1401/04/01 - 09:55 پاسخ

  هر شاخه میلگرد ذوب آ؛هن اصفهان چند کیلو هست ؟

 • نوری زاده
  نوری زاده 1401/04/01 - 09:53 پاسخ

  میلگرد میانه از نظر وزنی تو رده سبک هست یا سنگین؟از نظر قیمتی چطوره؟قیمت مناسب هست؟

 • ابوالفضل همت
  ابوالفضل همت1401/04/01 - 09:52 پاسخ

  کیفیت میلگرد روهینا جنوب چطوره؟ من بندرعباس میخوام خونه بسازم اگه خوبه بخرم ازتون

 • محسنی
  محسنی 1401/04/01 - 09:51 پاسخ

  نرخ آرماتور در بازار افزایشی هست یا کاهشی ؟

 • صبوری
  صبوری1401/04/01 - 09:47 پاسخ

  قیمت میلگرد امیر کبیر کی آپدیت میشه؟

 • شیرازی
  شیرازی1401/04/01 - 09:45 پاسخ

  یک ظرفیت سایز 12 میلگرد ابهر میخواستم

 • زراعت
  زراعت1401/04/01 - 09:43 پاسخ

  قیمت میلگردآناهیتا سایز 16 رو میفرمایید؟

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: