دستور پرداخت وام 40میلیونی مسکن مهر

دستور پرداخت وام 40میلیونی مسکن مهر
دستور پرداخت وام 40میلیونی مسکن مهر

مدیرعامل بانک مسکن با صدور ابلاغیه‌ سراسری خطاب به مدیران استان‌ها و مناطق، خواستار همکاری همه شعب این بانک با استانداری‌ها و ادارات راه‌وشهرسازی استان‌ها به منظور سهولت در پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون‌ تومانی مسکن مهر شد. محمدهاشم بت‌شکن در این ابلاغیه با اشاره به نامه هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی به استانداران سراسر کشور که طی آن بر تشکیل مرتب و منظم جلسات ...

مدیرعامل بانک مسکن با صدور ابلاغیه‌ سراسری خطاب به مدیران استان‌ها و مناطق، خواستار همکاری همه شعب این بانک با استانداری‌ها و ادارات راه‌وشهرسازی استان‌ها به منظور سهولت در پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون‌ تومانی مسکن مهر شد. محمدهاشم بت‌شکن در این ابلاغیه با اشاره به نامه هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی به استانداران سراسر کشور که طی آن بر تشکیل مرتب و منظم جلسات شورای مسکن استان و همکاری در پرداخت مابه‌التفاوت افزایش تسهیلات مسکن مهر از 30 به 40 میلیون تومان با هدف تکمیل کلیه پروژه‌های مسکن مهر سراسر کشور تا پایان دولت یازدهم تاکید کرده بود، خواستار همراهی و پشتیبانی کلیه شعب بانک مسکن در راستای پرداخت افزایش سقف تسهیلات فردی واحدهای فروش اقساطی نشده مسکن مهر تا مبلغ 40 میلیون تومان شد.
نامه مدیر عامل بانک مسکن به مدیران استانی و تمامی شعب بانک، در پی تاکید و وعده رئیس جمهور مبنی بر اتمام پروژه های مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم، تنظیم و ابلاغ شده است.
محتوای این نامه مشخص می کند: بانک مسکن در پی آن است با ساده سازی مسیر پرداخت تسهیلات اضافه مسکن مهر (وام 10 میلیون تومانی که به سقف 30 میلیون تومانی تسهیلات قبلی مسکن مهر افزوده شده است)، هر چه سریعتر نیاز مالی پروژه های نیمه تمام برطرف شود تا امکان افتتاح، بهره برداری و استفاده از واحدهای مسکونی مهر برای متقاضیان واجد شرایط فراهم بیاید.
از آنجاکه وزیر راه و شهرسازی در نامه خود به عنوان رییس شورای عالی مسکن، فرصت کنونی پیش‌آمده به دنبال مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر را مغتنم شمرد و استانداران را به برگزاری مرتب جلسات شورای مسکن استان و تدوین برنامه دقیق و جدول زمانی تحویل واحدهای مسکن مهر رهنمون کرده است، مدیرعامل بانک مسکن نیز در ابلاغیه‌ای که به دنبال این نامه برای مدیران استانی شعب بانک مسکن سراسر کشور ارسال کرد، خواستار روان‌سازی اعطای تسهیلات با تمام توان در تحقق اهداف دولت شد. مدیر عامل بانک مسکن در ماموریتی که برای شعب بانک مسکن بابت اولویت بخشی به حمایت مالی از طرح مسکن مهر، تعیین کرده، تاکید کرده است: مدیریت‌های امور اعتباری و استان‌ها و بازاریابی با رصد و پایش مستمر عملکرد مجموعه بانک در این بخش و ارائه گزارش‌های لازم، پیگیری مناسبی را در راستای اجرای به موقع و صحیح فرآیند پرداخت تسهیلات مسکن مهر با سقف جدید در دستور کار قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، وزیر راه و شهرسازی اخیراً در نامه ای به استانداران سراسر کشور، خواستار تدوین جدول زمانبندی برای تکمیل و افتتاح پروژه های باقی مانده مسکن مهر با هدف تحقق وعده رئیس جمهور در این طرح ملی شد.
بر اساس نامه عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی که در راستای تسهیل تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام مسکن مهر و روان‌سازی فرآیند اعطای تسهیلات با سقف جدید به استانداران سراسر کشور ارسال شده است، باید جدول زمان‌بندی دقیق پروژه‌های نیمه‌تمام با قید تاریخ تحویل و افتتاح پس از تشکیل اولین جلسه شورای مسکن در هر استان، تدوین شود و یک نسخه از جداول به این وزارتخانه ارسال شود، تا گزارش جامع کمیته هماهنگی امور مسکن در این خصوص به استحضار معاون اول رییس‌جمهور برسد.
تا کنون، بیش از یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی مهر در سراسر کشور به بهره برداری رسیده است.
بانک مسکن در راستای پشتیبانی مالی از پروژه های مسکن مهر، تا کنون بیش از 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات به این پروژه ها پرداخت کرده است.
بانک مسکن همچنین هفته گذشته، دستورالعمل پرداخت 10 میلیون تومان تسهیلات اضافه به پروژه های ناتمام مسکن مهر را در راستای مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر از 30 به 40 میلیون تومان، به شعب خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید ! 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: