رضایت مسئولین از وضعیت بازار آهن

رضایت مسئولین از وضعیت بازار آهن
رضایت مسئولین از وضعیت بازار آهن

رضایت مسئولین از وضعیت بازار آهن

بنابر گزارش تحلیلگران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار آهن، با وجود گلایه جمع کثیری از متقاضیان از غیر واقعی بودن قیمت آهن آلات در داخل، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات وضعیت بازار آهن را بسیار خوب توصیف کرده است.

وی هم چنین  در ادامه اظهارات خود اذعان داشته که تحریم های اعمالی علیه کشور تاکنون نتوانسته برروی صادرات ما اثری بگذارد چراکه این بازار تنها حوزه ای می باشد که می توان با قطعیت از عدم کمبود عرضه کالا در آن نام برد.

از این رو طبق آمار منتشره  میزان صادرات در شرایط فعلی تقریبا  در هر ماه حدود 500  هزار تن بوده که گاها تا یک میلیون تن نیز رسیده است چرا که ایران در زمینه آهن وابسته به واردات نبوده و از منابع معدنی به لطف پروردگار بی نیاز می باشد. شرایط خوب داخلی در کنار تلاش کارخانجات قطعا می تواند شعار سال که در جهت رونق تولید بوده است  با 10 درصد افزایش در حجم تولید محقق کند. این مقام مسئول در خصوص اظهارات خویش  در رابطه با عدم تاثیر گذاری تحریم ها هم چنین اذعان داشته است که اگرچه دیگر به کشورهای دور دست ارسال محصول نخواهیم داشت اما با کشورهای همسایه خود مثل عراق، افغانستان و حتی ترکیه با قوت بیشتری به تعاملات پرداخته که گاها ارز محلی جایگزین ارز جهانی در معاملات می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات درباره قیمت برخی مقاطع نیز عنوان داشت که: بهای عرضه میلگرد آجدار در بازار بورس کالا در حدود 3800 تومان می باشد که بعلاوه مالیات بر ارزش افزوده با قیمت 4100 تومان وارد بازار شده  و به فروش می رسد. البته باید به این نکته هم اشاره داشت که بازاراهن در هفته گذشته عملکرد بهتری نسبت به  انتظارات قبلی خویش داشته است  آن‌هم در شرایطی که رخداد مثبت بزرگی به کمک بازار نیامده بود. این روند عمومی به این معنی است که جریان غالب قیمتی در بازار هنوز همان روند ضعیف قبلی می باشد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (6)

 • ایوب
  ایوب1398/06/19 - 11:52 پاسخ

  سلام ای کاش مردم ما اتحاد یکپارچه جهت نخریدن آهن الات نشان می دادند که منافع سودجویان مملکت ما به آتش کشیده میشد

 • مستاجر
  مستاجر1398/06/17 - 12:33 پاسخ

  اینطور که ایشان میفرمایند پس چه توجیهی برای دپوی میلگرد وحقوق عقب افتاده کارگران تولید کننده میلگرد را دارند اتفاقا دیگه مثل سابق نمی تونند صادرات داشته باشند اینها همه شعار هست همان طوری که تولیدکنندگان میلگرد و دلالان به قیمت واقعی ومنصفانه میلگرد نه گفتند ما هم به خرید میلگرد نه میگویم ببینیم کی اخرش ضرر میکنه مردم یا شماها که از هر فرصتی برای گران کردن میلگرداستفاده کردید و با پول مردم به سودهای نجومی دست یافتید حالا هم باید تاوانش را پس بدید به لطف پروردگار وبعد مردم

 • محمود
  محمود1398/06/17 - 12:32 پاسخ

  این همان قصه ی رفیق قافله و شریک دزد هست ...........

 • مجید
  مجید1398/06/17 - 12:30 پاسخ

  سلام آنچه محرز و مشخص میباشد و به ما ثابت شده اینست که این دولت تمایلی برای جلب رضایت ملت و مردم ایران ندارد و برایش مهم نیست که مردم ایران توانایی پرداخت این قیمتها رو ندارند ، برایش مهم نیست بازار داخل دچار رکود شده ، خیلی از کارگرهای ساختمانی بیکار و خانواده آنها دارند گرسنگی میکشند ، فقط هدفش صادرات و تامین ارز برای بقا و تامین دستمزدهای میلیونی و هزینه های آنچنانی خودشان هست !!! رفاه ملت در این دولت گنجانده نشده است و سکوت مردم جای تعجب دارد !!!!!هیچ امیدی به این دولت نیست تا پایان عمر آن ، اگر رهبری و قوه قضاییه اقدامی نکنند این فشار بر مردم باقی خواهد ماند .

  • Mohammad
   Mohammad1398/06/17 - 18:26

   رهبری ؟! قوه قضائیه ؟!

  • محمود
   محمود1398/06/20 - 22:04

   هیچ مسئول دولتی یا حکومتی به فکر مردم نیست ،خودمان باید متحد باشیم و با نخریدن قیمتها رو بشکنیم ، هیچ قدرتی بالاتر از اتحاد و همدلی نیست.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳