روند قیمت آهن در روز جاری

روند قیمت آهن در روز جاری
روند قیمت آهن در روز جاری

روند قیمت آهن در روز جاری

روند قیمت گذاری انواع مقاطع فولادی در روز جاری حاکی از این است که در اغلب مبادی ثبات حکم فرما می باشد از این رو در حوزه تولیدی نبشی و ناودانی کارخانه ی ناب تبریز آغازگر اعلام بهای محصولات خود در بازار بدون تغییر بوده است. کارخانه اسپیرال نیز دنباله روی این روند گردید.

در حوزه ی میلگرد آجدار کارخانه راد همدان قیمت های خود را بدون تغییر و کارخانه سیرجان با 50 تومان افزایش به ازای هر کیلو محصول در روز جاری اعلام داشته اند از این رو انتظار می رود سایر تولید کنندگان نیز که در چند روز اخیر مبلغ گزافی را به خریداران تحمیل داشته اند روند کاهشی را پیموده و سایر کارخانه ها نیز ثبات در اعلام قیمت ها را در پیش بگیرند. البته پیش بینی روند بازار حتی برای یک ساعت آتی نیز با وجود فاکتور های متعدد تاثیرگذار بر آن بسیار دشوار می باشد.
 
در حوزه قوطی پروفیل نیز کارخانه های تولید کننده ای چون جهان قیمت قوطی پروفیل بدون تغییر نسبت به روز گذشته ثابت اعلام کرده اند. در حوزه ورق گالوانیزه هفت الماس بازار نسبت به روز اخیر شاهد افزایش 100 تومانی به ازای هر کیلو محصول بوده است بطوریکه کارخانه شهرکرد و تاراز نیز از این روند پیروی نموده و قیمت محصولات خود را به ازای هر کیلو 100 تومان افزایش دادند. البته کارشناسان آهن پرایس معتقدند که بازار ورق های روغنی اگرچه دیرتر از سایر ورق ها شروع به اعلام قیمت می کند اما نمی توان آن را از درگیری با عوامل افزایشی بازار مصنون نگه داشت. 

با بررسی وضعیت بازار طی روز جاری می توان اینطور نتیجه گیری نمود که بازار آهن اگرچه خسته ی تحولات سیاسی و اقتصادی کشور می باشد اما هم چنان در تکاپوی برای ادامه حیات و پیدا نمودن راه حلی مناسب برای جلب رضایت حداکثری فعالان این حوزه می باشد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (1)

  • محمدی
    محمدی1398/09/28 - 13:50 پاسخ

    نسبت به تورم و قیمت دلار قیمت میلگرد دیگه برو به پایین نمیره با تغییر کوچیک دلار کیلو ۵۰۰ بالامیره مثل یه دوهفته قبل از ۴۲۰۰ تا ۵۰۰۰ رفت

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: