رویای محال خانه دار شدن

رویای محال خانه دار شدن
رویای محال خانه دار شدن

رویای محال خانه دار شدن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، برخی دلال ‌های پای ‌کار هنوز در حال دمیدن در تنور جو بازار مسکن هستند و برای این ‌که نشان دهند بازار رونق دارد هر از گاهی خرید هایی بین خودشان انجام می‌ دهند.بازار مسکن فقط در مناطق شمالی یخ نزده و رکود در تمام مناطق ۲۲ گانه تهران رخنه کرده اما بعضی مالکان هنوز با نویزهای  ماهیانه دلخوش می‌ شوند.

 تهران ۵۰۰ هزار خانه خالی دارد. کارشناسان بار ها تاکید کرده ‌اند که بازار مسکن دیگر ظرفیت افزایش قیمت ندارد.از این رو با رو به رو شدن با مشکلات اقتصادی جامعه و جو ایجاد شده در بازار صاحب ‌خانه‌ ها نرخ‌ های پیشنهادی را بالا می ‌برند. با وجود این‌ که طی دو سال گذشته پرش قیمت‌ های اسمی، بازار مسکن را از وضعیت طبیعی خارج کرد، متقاضیان واقعی از بازار بیرون رفته‌ اند.

با وجود نیاز مبرم تهران به واحد های کوچک و ارزان قیمت، طی ۱۰، ۱۵ سال گذشته عمده ساخت و ساز ها در بخش لوکس و نیمه لوکس بوده است و به همین دلیل متقاضیان واقعی دیگر توان خرید ندارند. به تازگی وام اوراق مسکن از ۱۲۰ میلیون به ۲۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد اما مگر امکان دارد متقاضیان از عهده اقساطش بر آیند.

از این رو با توجه به  قیمت هر برگ امتیاز تسهیلات مسکن که بین ۴۰ تا ۴۴ هزار تومان است زوجین ساگن تهران برای خرید وام ۲۴۰ میلیونی مسکن و جعاله، همین ابتدا باید حدود ۲۱ میلیون تومان بپردازند.اقساط وام نیز ۴.۳ میلیون تومان با  نرخ سود ۱۷.۵ درصد و دوره باز پرداخت ۱۲ ساله است. بدین ترتیب با ۲۴۰ میلیون تومان تقریبا نمی ‌شود در هیچ جای تهران خانه خرید و باید دست کم ۱۶۰ میلیون تومان نقدینگی به آن اضافه کرد، و رویای صاحب خانه شدن در زوج های جوان هم چنان باقی می ماند.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: