رکود مسکن، کسادی در بازارآهن

رکود مسکن، کسادی در بازارآهن

رکود مسکن، کسادی در بازارآهن

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تعطیلی تعداد بسیاری از واحدهای فروش آهن در کشور، گفت: رکود مسکن طی سال‌های اخیر باعث بیکاری فروشندگان آهن آلات شده است. سید ناصر موسوی لارگانی پیرامون تعطیلی واحدهای فروش آهن آلات در کشور، اظهار داشت: طی سال‌های اخیر با رکود جدی در بخش ساخت و ساز و مسکن روبرو هستیم.وی افزود: در حالی که دولت مسکن مهر را متوقف کرده و مسکن اجتماعی نیز در حد حرف باقی مانده است، مشاغل وابسته به آن با مشکلات و رکود جدی مواجه هستند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با اشاره به اینکه بسیاری از انبوه سازان با تعطیلی مواجه هستند و فعالیتی ندارند، تاکید کرد: بخش مسکن رابطه مستقیمی با بازار آهن دارد، چرا که مصرف کننده اصلی بازار آهن مسکن است که با فروکش کردن بازار مسکن،‌ صنایع و مشاغل وابسته به آن نیز با مشکلات فراوانی روبرو شده‌اند.

وی افزود: خواب طولانی بازار مسکن باعث بیکاری فروشندگان آهن آلات شده است.
موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه تعداد فراوانی از واحدهای فروش آهن در سراسر کشور تعطیل شده‌اند و با این اوضاع امیدی به بازگشت به کار قبلی را ندارند، گفت: کارخانه‌های سیمان، آجر،‌ سرامیک و کاشی نیز با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.
وی اظهار کرد: دولت باید برای رونق بخش مسکن و حل مشکل عده زیادی از کارگران و تولیدکنندگان این حوزه فکر اساسی کند.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه واردات بی‌رویه فولاد و آهن برای برخی افراد درآمدزا بوده و آنها اجازه توقف ورود کالا را نمی‌دهند، تصریح کرد: برخی از اقلام نمی‌توانند از مسیر قاچاق وارد کشور شده باشد، زیرا این کالاها با وسایل نقلیه حمل و نقل همچون لنج‌های کوچک وارد می‌شوند.
وی اضافه کرد: این نوع کالاها از مبادی رسمی وارد کشور می شوند و جابجایی آن به سادگی امکان‌پذیر است.
موسوی لارگانی با اشاره به اینکه بسیاری از انبوه سازان با تعطیلی مواجه هستند و فعالیتی ندارند، بیان داشت: با فروکش کردن بازار مسکن،‌ صنایع و مشاغل وابسته به آن نیز با مشکلات فراوانی روبرو شده‌اند.

مارا در تلگرام دنبال کنید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: