ریزش 2000 تومانی قیمت ورق و پروفیل

ریزش 2000 تومانی قیمت ورق و پروفیل

بازار آهن روز گذشته شاهد افت محسوس قیمت‌ها بود به طوری که شاهد کاهش 2 هزار تومانی قیمت پروفیل و ورق در پی کاهش نرخ دلار بودیم. این موضوع سیگنالی از تداوم روند کاهشی قیمت‌ها در این بازار را به همراه دارد. کارشناسان معتقدند با تثبیت نرخ دلار در کانال 59 هزار تومان، احتمال ریزش بیشتر قیمت‌ها در بخش‌های مختلف بازار آهن، به خصوص میلگرد، تیرآهن، ورق و پروفیل در روزهای آینده وجود دارد...

آهن پرایس: گزارش‌ها از بازار آهن روز گذشته حاکی از وضعیت ثابت قیمت اهن الات در برخی کارخانه و تداوم روند کاهشی نرخ آهن در غالب مبادی فروش است که عمدتا ناشی از کاهش نرخ از است، گفتنی است قیمت دلار طی دو روز گذشته در کانال 59 هزار تومان تثبیت شد. به عقید کارشناسان با تثبیت نرخ دلار در این کانال احتمال ریزش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد.

به همین ترتیب قیمت روز میلگرد آجدار در اکثر مبادی فروش کاهش 50 تا 400 داشت، در حالی که برخی دیگر قیمت‌ها را ثابت نگه داشتند. قیمت میلگرد میانه 25.400 تومان اعلام شد و قیمت میلگرد ابرکوه 25.300 تومان برآورد شد.

اکثر کارخانه‌ها 30 تا 100 هزار تومان قیمت تیرآهن شاخه‌ای را کاهش دادند. قیمت آهن 14 امروز، تیرآهن 16 و 18 تا 28.200 کاهش یافت، قیمت تیرآهن 22 29.200 تومان معامله شد و قیمت تیرآهن سایز 24 و 27 نیز 28.200 تومان به فروش رسید. نبشی و ناودانی نیز به تبعیت از جو کلی بازار در اکثر کارخانه‌ها ثبات داشت.

همانطور که انتظار می‌رفت با کاهش نرخ دلار قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه و اکسین نیز تا 2 هزار تومان هم ارزان‌تر شد و در برخی کارخانه‌ها شاهد ثبات قیمت ورق آهن بودیم. قیمت روز ورق استیل، قیمت ورق گالوانیزه، ورق شیروانی در اکثر کارخانه‌ها 1000 تومان کاهش داشت. بازار ورق ارتباط بیشتری با نرخ دلار دارد از همین رو با شکست کانال 60 تومانی نرخ دلار، ریزش چشمگیری در قیمت ورق و قوطی پروفیل مشاهده شد.

قیمت روز پروفیل، قیمت قوطی مبلی، قیمت پروفیل در و پنجره در غالب کارخانه‌ها بیت هزار تا 2 هزار تومان کاهش داشت؛ قیمت لوله مانیسمان، قیمت لوله مبلی، قیمت لوله داربست و انواع لوله‌ها با کاهش بیش از هزار تومان عرضه شد.

گزارش‌ها حاکی است امروز 384 هزار تن محصول فولادی در تالار صنعتی و بورس کالا عرضه می‌شود. از این میزان 335 هزار و 266 تن به میلگرد آجدار اختصاص دارد که با قیمت پایه 240 هزار و 407 ریال عرضه می‌شود.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: در بازار آهن چگونه برنده شویم؟

همچنین حدود 21 هزار و 638 تن تیرآهن با قیمت پایه 255 هزار و 206 ریال عرضه می‌شود؛ علاوه‌بر این ورق گرم نیز حدود 2 هزار و 600 تن عرضه می‌شود که قیمت آن 304 هزار و 314 ریال تعیین شده است. به نظر می‌رسد افزایش میزان عرضه‌ها ارتباط مستقیمی با افزایش نرخ پایه دارد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.