سهم اندک آپارتمان های کوچک متراژ

سهم اندک آپارتمان های کوچک متراژ
سهم اندک آپارتمان های کوچک متراژ

سهم اندک آپارتمان های کوچک متراژ

بنابر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، با وجود رشد ۹۰ درصدی قیمت مسکن، اما آمار های رسمی دولت از رکود شدید معاملات مسکن خبر می‌ دهد. به گزارش کارشناسان درباره وضعیت بازار مسکن در نیمه نخست سال جاری حاکی از آن است که در این مدت ۶ ماهه سال متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۱۲ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۹۰۰ تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رشد ۸۹.۸ درصدی داشته است.

از ابن رو در شهریور ماه سال جاری واحد های کمتر از ۴۰ متر مربع با ۷۴ درصد رشد قیمت، بالا ترین میزان تورم را در بازار مسکن شهر تهران داشته ‌اند.  بنا بر این فشار تقاضا برای واحد های کوچک متراژ که از افزایش شدید قیمت مسکن نشأت گرفته، نرخ تورم آپارتمان‌ های کمتر از ۴۰ متر مربع را به سطح بالاتری نسبت به دیگر گروه‌ های متراژی می رساند، هر چند قیمت هر متر مربع این گروه از آپارتمان‌ ها با توجه به منطقه قرار گیری آن که بیشتر در محدوده جنوب تهران است پایین ‌تر از سایر واحد ها است.

بر اساس تحقیقات کارشناسان بازار مسکن، آپارتمان‌ های کمتر از ۴۰ متر مربع سهم چندانی از بازار را در اختیار ندارند، اما نسبت به دیگر واحد ها زودتر به فروش می‌ رسند، چرا که افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی قیمت مسکن در تهران طی دو سال اخیر، متقاضیان را به سمت واحد های کوچک متراژ و البته قدیمی سوق داده است. 

مشاوران املاک بازار مسکن اظهار دارند، در شرایطی که از دو ماه اخیر مالکان واحد های بزرگ متراژ نرخ‌ های پیشنهادی را بعضا تا ۳۰ درصد پایین آورده‌ اند، کاهش قیمت پیشنهادی آپارتمان‌ های ۴۰ تا ۵۰ متر، اندک بوده و معمولا مالکان این واحد ها کمتر تخفیف می‌ دهند.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: