ضعف نوسازها در بازار مسکن

ضعف نوسازها در بازار مسکن
ضعف نوسازها در بازار مسکن

ضعف نوسازها در بازار مسکن

 به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن ؛ رسیدن قیمت مسکن شهر تهران به کمترین حد در سال 1394 به بعد به دلیل ضعف قدرت خرید بخش مصرف ، روند تمایل به خرید آپارتمان های قدیمی ساز را بیشتر کرد. در فروردین سال 94 سهم آپارتمان های 16 تا 20 سال از کل واحدها 1.2 درصد افزایش یافت و در مقابل از سهم واحدهای کمتر از 5 سال کاسته شد. این روند تا کنون ادامه دار بوده است ؛ به طوری که معاملات آذر ماه 1396 از افت 3 درصدی بازار نوسازها شروع شد.
بررسی ها حاکی از آن است که افت درآمد خانوارها نسبت به مخارج یکی از دلایل افت سهم معاملات نوساز می باشد. از این سو تعداد معاملات واحدهای قدیمی سازنسبت به آذر ماه دوسال قبل با رشد رو به رو بوده است. در نیمه ی نخست سال جاری سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساختمان های جدید شهر تهران 35 درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان داد ولی این روند ادامه دار نبود. به دلیل جهش ناگهانی قیمت مصالح ساختمانی ، روند افزایش سهم ساخت وساز نوساز ها و معاملات آنها در بازار مسکن دوباره با رکود روبه رو شد.
در دو هفته ی اخیر افزایش ناگهانی قیمت آهن آلات به خصوص افزایش چندباره ی قیمت میلگرد دوباره رکود را به جان نوسازها انداخت. زیرا افزایش قیمت در این بخش بر افزایش 15 درصدی قیمت مسکن اثرگذار بوده است؛ به همین دلیل مردم رو به سمت ساختمان های قدیمی ساز کرده اند . تمام این مسائل باعث ضعف ساخت وساز در بازار مسکن شده است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: