طرح تامین مالی نوین مسکن

طرح تامین مالی نوین مسکن
طرح تامین مالی نوین مسکن

طرح تامین مالی نوین مسکن

آهن پرایس : کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اذعان کرد : معاونت امور تعاون وزارتخانه با مشارکت و همکاری  بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، تلاش کرد این مشکل را برطرف کند و برای این منظور ۲ طرح پیشنهاد و مقدمات لازم برای اجرایی شدن آن انجام شده.رونمایی از طرح‌های تامین مالی نوین مسکن با حضور امیرحسین قاضی زاده، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و محمد کبیری، معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

محمد کبیری در مراسم رونمایی از این طرح که در محل مرکز نوآوری توسعه تعاون برگزار شد، گفت: مشکل اصلی تعاونی‌های مسکن این است که برخی اعضا حق عضویت خود را پرداخت نمی‌کنند و این امر باعث طولانی شدن اجرای طرح ها می‌شود.

کبیری در ادامه تشریح کرد: در طرح پوشش مالی بانک توسعه تعاون، به تعاونی‌هایی که در پروژه‌های خود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند، اما به دلیل مشکلات مالی اعضا توانایی پرداخت حق عضویت نداشتند، خط اعتباری در نظر گرفته شده تا این پروژه‌ها به اتمام برسند.البته این خط اعتباری به تعاونی‌هایی تعلق می‌گیرد که فعالیت آنها روشن و شفاف ، انجمن تعاونی به‌روز و مشکل حقوقی نداشته باشند و تعاونی این اطیمنان را بدهد که پروژه را به اتمام برساند.

وی در مورد طرح دیگر تامین مالی مسکن گفت: طرح دیگر، استفاده از بازار سرمایه و بورس کالا است که مسکن را به بورس می‌بریم و با کمک این طرح، تغییری در رونق تعاونی مسکن ایجاد می‌شود.در این طرح تعاونی‌ها برای تامین مالی اقدام به تامین نقدینگی از طریق بازار سرمایه‌ می‌کنند و بخشی از آورده که اعضا نمی‌توانند تامین کنند، از طریق این بازار و با ضمانت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون انجام می‌شود.

کبیری افزود: در سررسید اوراق، اعضا اگر نقدینگی داشته باشند، پرداخت می‌کنند، در غیر این صورت با مراجعه به بانک توسعه تعاون به صورت اقساطی اقدام به فروش اقساطی می‌کنند.هم‌اکنون سهم تعاونی‌ها در تولید مسکن زیر ۱۰ درصد است و با اجرای این ۲ طرح می‌توان گفت بخش تعاون مسکن متحول می‌شود.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : جو شکننده بازار مسکن

همچنین در ادامه این مراسم، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد بخش تعاون گفت: عملکرد بخش تعاون نشان می‌دهد، ‌هرجا به جوانان دانشمند اعتماد کردیم، تهدیدها را به فرصت تبدیل کردند و نتایج درخشانی آفریدند.

نایب رئیس مجلس در ادامه در مورد اهمیت بخش تعاون گفت: تعاون ارزش فرهنگی بوده و در واقع تلاش در خدمت جمع است و روح تعاون باعث پیشرفت سطح تربیت جامعه می‌شود. امیرحسین قاضی زاده درخصوص تعاونی‌های مسکن و مشکلات آنها، گفت: تجربه نشان می‌دهد که تعاونی‌های مسکن مهر در گذشته موفق نبودند و حتی در مرحله‌ای افراد تصمیم گرفتند، این تعاونی‌ها را دور بزنند و به صورت مستقیم با انبوه‌سازان قرارداد ببندند.


اشتراک گذاری:
امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: