عمیق تر شدن رکود بازار مسکن

عمیق تر شدن رکود بازار مسکن
عمیق تر شدن رکود بازار مسکن

عمیق تر شدن رکود بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار مسکن ؛ نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از بزرگ شدن حباب قیمت مسکن در بازار خانه های نوساز، گفت: بی توجهی به گرانی خانه های نوساز رکود بازار مسکن را عمیق تر می کند. مجید کیان پور در این مورد بیان کرد : گرانی خانه های نوساز بیش از نرخ تورم هدایت مشتریان به سمت خرید خانه های قدیمی ساز را رقم زده است. رشد قیمت در بخش مسکن تنها در بازه تورمی قابل پذیرش است واگر قیمت خانه های نوساز با روند فعلی افزایشی بیش از نرخ تورم را تجربه کند به طور حتم در بهم خوردن عرضه و تقاضا نقش پررنگی خواهد داشت.
وی در ادامه تصریح کرد : گرانی خانه های نوساز به کاهش تقاضا در این حوزه منجر خواهد شد . طبق شواهد گرانی این نوع خانه ها بازار واحدهای چندسال ساخت و قدیمی و همچنین خانه های کلنگی را داغ کرده است.
وی یادآور شد : مالکانی که به رعایت قیمت مسکن در بازه نرخ تورم عمل کرده اند باید با مشوق های مالیاتی و بخشودگی هایی در این زمینه به ادامه این روند تشویق شوند و کسانی که به برهم زدن نظم بازار مشغول هستند نیز باید با سیاست های بازدارنده از ادامه مسیر منع شوند.
این روزها اخبار بازار مسکن حاکی از آن است که اگر راهکاری برای ساماندهی بازار مسکن به ویژه در حوزه واحدهای نوساز اندیشیده نشود قطعا رکودی عمیق بازار مسکن را فرا خواهد گرفت.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: