ناآرامی معاملات مسکن مهر

ناآرامی معاملات مسکن مهر
ناآرامی معاملات مسکن مهر

ناآرامی معاملات مسکن مهر

 طبق تحلیل کارشناسان آهن پرایس علت اصلی افزایش قیمت خرید و فروش مسکن سوداگران بودن که از طریق فضای مجازی به گرانی ها دامن زدند. کارشناسان با بیان اینکه دولت تعهد کرده در انتهای سال ۱۴۰۰ در حیطه طرح اقدام ملی ۴۰۰ واحد مسکونی را به مردم تحویل دهد، بخش عمده‌ای از واحد‌هایی که در این طرح قرار دارند مربوط به واحد‌های مسکن مهری است که در طول ۵ سال گذشته باقی مانده است. با اطمینان از اینکه اتمام ساخت واحد‌های مسکن مهر تا پایان سال آینده امکان پذیر نخواهد بود، گفته میشود بنابر تعهدی که از طرف دولت صادر شده است، واحد‌های مسکن مهری که در قالب طرح اقدام ملی به متقاضیان واگذار می‌شود تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

طبق اسناد موجود تمامی واحد‌های مسکن مهر در گذشته فروخته شده و یا متقاضیان برای آن‌ها ثبت نام کرده‌اند، بنابراین تحویل این واحد‌ها نقشی در رونق تولید بازار مسکن ندارد؛ چراکه عمده این واحد‌ها صاحب مالک و یا سرمایه‌گذار هستند و در این طرح ملکی خرید یا فروش نمی‌شود. به اتمام رسیدن واحد‌های مسکن مهر تأثیر چشم گیری در کاهش قیمت مسکن نخواهد داشت، بنابراین واگذاری سند و یا عرضه نمی‌تواند در ایجاد رونق بازار مسکن تأثیرگذار باشد.

کارشناسان آهن پرایس بیان کردند بسیاری از این واحد‌ها در گذشته بدون سند و در قالب قولنامه و یا مبایعه نامه خرید و فروش می‌شدند؛ به همین دلیل واگذاری سند نمی‌تواند کمک چندانی در بهبود وضعیت بازار مسکن داشته باشد. از انجا که بسیاری از سوداگران بازار مسکن وارد بازار خرید و فروش مسکن مهر شده‌اند میتوان نتیجه گرفت این امر سبب رشد جهشی قیمت در واحد‌های مسکن مهر شده که این خود زمینه ساز ایجاد نگرانی برای متقاضیان این واحد‌ها شده است. در چند ماه گذشته در بازار مسکن مهر شاهد رشد نامتعارف قیمت‌ها بودیم که خوشبختانه با ورود به هنگام قوه قضاییه و دادستانی پرونده سوداگران در بازار مسکن مهر بسته شد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: