پایان قیمت های نجومی در بازار مسکن

پایان قیمت های نجومی در بازار مسکن
پایان قیمت های نجومی در بازار مسکن

پایان قیمت های نجومی در بازار مسکن

در روزهای اخیر منشأ قیمت ‌گذاری مناسب در بازار مسکن را می‌ توان نتیجه تخلیه حباب نرخ مسکن در مناطق لوکس در آخرین معاملات انجام شده بازار مسکن دانست. سال ۹۸ در حالی آغاز شد که در ماه‌ های ابتدایی سال آپارتمان‌ های عرضه شده با نرخ پیشنهادی بیش از ۳۰میلیون تومان به‌ ویژه در دو منطقه یک و سه پایتخت و بخش لوکس منطقه دو شامل محله‌ های سعادت‌ آباد و شهرک غرب پر تعداد بود. این در حالی است که اکنون قیمت‌ های نجومی از بازار مسکن خداحافظی کرده ‌اند.
به گزارش آهن پرایس، خداحافظی قیمت‌ های نجومی با بازار مسکن به این معنا نیست که هیچ آپارتمانی در پایتخت با ارزش بازاری بیش از ۳۰ میلیون تومان وجود ندارد. ماجرا از یک سو از این واقعیت نشات می‌گیرد که نرخ اسمی مسکن در طول دو سه ماه اخیر به‌ ویژه در مناطق لوکس کاهشی بوده است.
بنا بر این از سوی دیگر به این واقعیت باز می ‌گردد که تمایل به فروش آپارتمان ‌های نوساز در مناطق لوکس موقتا کاهش یافته و به صفر میل کرده است. به‌ نظر می‌ رسد سازنده ‌ها تمایل دارند از اتفاقات آتی بازار مسکن با ضریب اطمینان بالایی مطلع شوند و سپس درباره فروش املاک خود تصمیم بگیرند.
در حال‌حاضر عمده موجودی آپارتمان فروشی نزد بنگاه‌ ها املاک میانسال و کهنه‌ ساز هستند. از طرفی قیمت‌ های پیشنهادی تعجب‌ برانگیزی نیز در مورد برخی از این املاک پیشنهاد شده که فاصله محسوسی با نرخ مورد انتظار بازار در معاملات ابتدای امسال دارد. از این رو به نظر می ‌رسد منشأ این قیمت ‌گذاری مناسب، اتفاقات اخیری است که در تخلیه حباب نرخ مسکن در مناطق لوکس در آخرین معاملات انجام شده در بازار، رخ داده است.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: