پرداخت تسهیلات به انبوه سازان مسکن

پرداخت تسهیلات به انبوه سازان مسکن
پرداخت تسهیلات به انبوه سازان مسکن

پرداخت تسهیلات به انبوه سازان مسکن

وزیر راه و شهر سازی با اشاره به پرداخت وام مسکن به انبوه سازان گفت: پرداخت تسهیلات مسکن به انبوه سازان ملزم افتتحاح حساب در بانک مسکن می باشد. یکی از سیاست های ما اضافه نکردن ساختمان های جدید به بافت فرسوده می باشد.

به گزارش اهن پرایس در بخش تحلیل بازار مسکن، عباس آخوندی در جلسه ای با حضور انبوه سازان در روز سه شنبه اظهار کرد: از سیاست های در پیش گرفته ما اضافه نشدن ساختمان جدید به بافت های فرسوده می باشد. در این راه تفکر انبوه سازان برای ما بسایر اهمیت دارد زیرا پس از ساخت و ساز واحد های جدید نمی توانیم به اجبار مردم را از خانه ای به خانه دیگر منتقل کنیم.

عباس آخوندی در باره معضلات انبوه سازان برای گرفتن تسهیلات از بانک و انتقال آن عنوان کرد: برای اینکه در این مسیر مشکلات بر سر راهمان قرار نداشته باشد، باید از یک الگو ذهنی و حقوقی استفاده کنیم و آن را به طور واضح در متن قانون پیشنهادی خود در این حوزه به کار گیریم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت اهداف و برنامه های انبوه سازان برای وارد شدن به بافت های فرسوده عنوان کرد: تا کنون دولت و انبوه سازان فقط به ساخت واحد های جدید فکر می کردند و هیچکدام به واحد های موجود توجهی نداشتند. در حال حاضر مدل های مختلفی برای داخل شدن به بافت فرسوده وجود دارد که یکی از ان ها خرید یک قطعه زمین در بافت فرسوده برای ذخیره ساختمان می باشد. در این مدل قطعه خریداری شده با قطعه کناری خود معاوضه می شود و این کار باعث تداوم ساخت و ساز می شود. در یک مدل دیگر دولت مبلغی برای خرید خانه در اختیار انبوه سازان قرار می دهد و سازنده پس از ساخت، واحدها را به مالکان واگذارکرده و اضافه آن را می‌فروشد که احساس امنیت در این مدل تا حد زیادی دیده می‌شود.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: