پرداخت 14هزارمیلیارد وام مسکن روستایی

پرداخت 14هزارمیلیارد وام مسکن روستایی
پرداخت 14هزارمیلیارد وام مسکن روستایی

سمنان - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در سال جاری ۱۴هزار میلیارد تومان وام مسکن روستایی با هدف ارتقای کیفیت زندگی و افزایش ماندگاری در روستاها پرداخت شده است. علیرضا تابش پیش از ظهر یکشنبه در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی بخش ها و روستاهای استان سمنان در سالن هلال احمر سمنان ضمن بیان اینکه نگاه ویژه توسعه روستایی در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد، ابراز داشت: 

 

سمنان - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در سال جاری ۱۴هزار میلیارد تومان وام مسکن روستایی با هدف ارتقای کیفیت زندگی و افزایش ماندگاری در روستاها پرداخت شده است. علیرضا تابش پیش از ظهر یکشنبه در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی بخش ها و روستاهای استان سمنان در سالن هلال احمر سمنان ضمن بیان اینکه نگاه ویژه توسعه روستایی در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد، ابراز داشت: این بدان معنا نیست که بافت روستایی باید تغییر کند.

وی با تاکید بر اینکه ما معتقد هستیم که روستا باید روستا بماند و بافت سنتی خود را تغییر ندهد، تصریح کرد: لیکن ارائه تسهیلات مسکن از سوی بنیاد نیز با این هدف صورت گرفت.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: دو میلیون واحد مسکونی طی سه سال اخیر در روستاهای کشور ساخته شده که در افق ۱۴۰۵ بر آنیم تا ۱۰۰ درصد خانه‌های روستایی مقاوم سازی شده باشند لذا طبق برنامه مقاوم سازی مسکن روستایی با تخصیص اعتبارات این حوزه در حال برنامه ریزی برای سال آتی هستیم.

۱۶هزار واحد مسکونی تحویل مردم شده است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین با بیان اینکه انجمن خیران مسکن ساز نیز مراحل ساخت ۲۸هزار واحد مسکونی در کشور را آغاز کرده است، گفت: تا پایان سال جاری چهار هزار و ۵۰۰واحد مسکونی و تا پایان سال آتی هشت هزار واحد از این تعداد خانه در روستاها تکمیل و تحویل مردم داده می شود و طبق تفاهم نامه منعقد شده مابقی این واحدها طی سال های آتی تحویل خواهد شد.

تابش با اشاره به نقش خیران مسکن ساز در زمینه ایجاد زیرساخت های مسکن روستایی به خصوص برای اقشار محروم و ناتوان جامعه، ابراز داشت: طرح مسکن روستایی با هدف رفع محرومیت و کمک به ماندگاری اهالی روستاها در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد.

وی در تشریح اقدامات بنیاد مسکن طی سه سال اخیر نیز افزود: در این راستا طی عمر دولت یازدهم ۱۶ هزار واحد مسکن تحویل روستائیان سطح کشور شده است.

آمادگی اهدای زمین مسکونی برای روستاها را داریم

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در راستای ترویج خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی آمادگی اهدای زمین مسکونی برای روستاها را داریم، گفت: این امر با همراهی ادارات بنیاد مسکن و منابع طبیعی در سطح کشور تا کنون بدون کمترین مشکلی اجرا شده است.

تابش درباره استان سمنان نیز گفت: اداره کل بنیاد مسکن استان هم آمادگی واگذاری زمین برای ساخت از سوی خیران مسکن ساز را دارد که امروز خوشبختانه در این راستا گام های خوبی برداشته شده است.

وی افزود: یکی از راه های رفع مشکل مسکن به خصوص در بین جوانان ترویج فرهنگ خیرات مسکن است که در ترویج این امر قطعا روحانیان، مسئولان، نهادهای فرهنگی و ... می توانند نقش ویژه ای ایفا کنند تا شاهد رفع نیاز بخش عمده ای از جامعه در خصوص مسکن باشیم.

برای ورود به کانال ما در تلگرام کلیک کنید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: