پیش‌ بینی‌ خروج مسکن و معدن از رکود

پیش‌ بینی‌ خروج مسکن و معدن از رکود
پیش‌ بینی‌ خروج مسکن و معدن از رکود

 طبق پیش بینی یک کارشناس اقتصادی ، در سال آینده رشد اقتصادی پایدارخواهد بود. هادی حق شناس اخیرا اظهار داشت که در امسال ، رشد اقتصادی در امسال در راستای افزایش تولید نفت، بخش کشاورزی و بخشی هم صنعت خودروسازی پدید آمده است.،وی ادامه داد:« بدلیل رشد در بخش های ذکر شده ؛ در سال 95 رشد اقتصادی به بالای 7 درصد رسید که در ادامه ی همین روند احتمال میرود که اگر همان تدبیرهایی که در سه سال اخیر صورت ...

اخبار مسکن حاکی از آن است که طبق پیش بینی یک کارشناس اقتصادی ، در سال آینده رشد اقتصادی پایدارخواهد بود. هادی حق شناس اخیرا اظهار داشت که در امسال ، رشد اقتصادی در امسال در راستای افزایش تولید نفت، بخش کشاورزی و بخشی هم صنعت خودروسازی پدید آمده است.،وی ادامه داد:« بدلیل رشد در بخش های ذکر شده ؛ در سال 95 رشد اقتصادی به بالای 7 درصد رسید که در ادامه ی همین روند احتمال میرود که اگر همان تدبیرهایی که در سه سال اخیر صورت گرفته ،در سال آینده نیز در نظر گرفته شود ، باعث پایداری این رشد خواهد شد. وی افزود: لازم به ذکر است ، برا تحقق همین پیش بینی ، باید این تدبیر ها با تغیری در ساختار در ابعاد پولی، مالی و اجرایی دولت اعمال شود؛  درچنین شرایطی می توانیم رشد اقتصادی بین 3 درصد پیش بینی صندوق بین المللی پول  و 6 درصد پیش بینی  دولت را بدست آوریم.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: البته در برنامه ششم هدف گذاری برای رشد 8 درصد صورت گرفته،اما اگر دو بخش مسکن و معدن از رکود خارج شود،می توان انتظار داشت که رشد پیش بینی شده،محقق شود.

حق شناس با اشاره به تزریق 15 هزار میلیارد تومان نقدینگی  به  بنگاههای کوچک و متوسط،یادآورشد:این بنگاهها تسهیلات فراوانی از منظر سرمایه در گردش گرفته اند که  آثار آن را در سال 96 خواهیم دید؛ از سویی در سال جاری مجموعه هیات های خارجی  که در پسابرجام به ایران آمدند، منجر به این شد که 9 و نیم میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب شود.

وی اضافه کرد: در سال آینده به نظر می رسد جذب سرمایه خارجی بیش از سال 95 باشد.

نماینده پیشین مجلس گفت: یک مقایسه ساده می توان دید که امروز دولت ابزارهایی که برای بهبود شرایط کشور نیاز دارد،را در اختیار دارد.اگرشرایط امروز اقتصاد ایران را  با سال  90 مقایسه کنید،می بینید که در سال 90 درآمد نفت 120 میلیارد دلار بود که در سال 95 تقریبا به زیر 50 میلیارد دلار یعنی کمتر از 40 درصد سال 90 رسید.وی اضافه کرد: در سال 90 رشد اقتصادی 3 درصد بود که این رقم در سال 95  به 7 درصد رسید؛ در سال 90 تورم 21 درصد بوده ،حال آنکه نرخ تورم در سال 95 تورم 8 تا 9 درصد رسید.

حق شناس خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته با وجودی که درآمد نفت کمتر از سال 90 بوده، اما رشداقتصادی دو برابر سال 90 بوده است.این مقایسه به این دلیل است که سال 96 ممکن است که درآمدهای نفتی کمتر باشد،اما می توان از بقیه ظرفیت های اقتصادی کشور برای رشد اقتصادی پایدار استفاده کنیم.به گفته وی شرط دستیابی به رشد اقتصادی پایدار انجام اصلاحات در نظام پولی و مالیاتی است که می توان رشد اقتصادی بالاتر از میانگین پیش بینی شده در برنامه ششم را بدست آورد.

برای دریافت قیمت میلگرد ، قیمت تیر آهن ، قیمت نبشی و نادانی ، قیمت پروفیل ، قیمت ورق ، در کانال تلگرام ما عضو شوید. برای عضویت در کانال ⬅️ اینجا را کلیک کنید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: