چشم انداز پنج ساله فولادسازان بزرگ

چشم انداز پنج ساله فولادسازان بزرگ
چشم انداز پنج ساله فولادسازان بزرگ

چشم انداز پنج ساله فولادسازان بزرگ

آمریکا با قراردادن صنعت فولاد و آهن ایران در فهرست کالاهای تحریمی سعی بر این داشت تا یکی از شریان های اصلی ورود ارز به کشور را مسدود سازد تا به این وسیله بتواند عرصه را برای اقتصاد ایران فشرده تر کند و معشیت مصرف کنندگان نهایی داخلی را مختل نماید؛ اگرچه این اقدام توانست لرزه هایی بر پیکره نظام اقتصادی کشور وارد کند اما  تولیدکنندگان ایرانی با هوش و ذکاوت فراوان خود  توانستند راه های جایگزین را به بازارهای هدف صادراتی پیدا کنند و با گذشت زمان، برنامه‌های خود را در عرصه تولید و افزایش ظرفیت  اندک اندک پیش بردند. در همین رابطه مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان می‌گوید: اگرچه صادرات غیرنفتی این روزها به سیاست گره خورده است اما راهکارهایی همچون افزایش فروش در حوزه های میلگرد آجدار و قوطی پروفیل در بازار داخل و نیز صادرات  انواع ورق‌های گرم و سرد از سوی سایر شرکت‌ها را  در دستور کار قرار داده ایم تا بتوانیم به موازات تحریم‌ها، همچنان در پروسه ارزآوری نقش‌آفرینی کنیم. 

وی همچنین اعلام داشت: موانع و مشکلات ناشی از تحریم‌ها را در صنعت فولاد بی شمار بوده است به طوری که صادرات غیرنفتی امروز بیش از پیش به سیاست گره خورده است و آنچه در شرایط کنونی اقتصاد ایران، بیشتر بر صادرات اثر گذاشته و میزان صادرات و کشورهای هدف صادراتی را تحت‌الشعاع خود قرار داده است، موضوع تحریم است که صادرات کشور را متاثر ساخته و با روند کاهشی مواجه کرده است. البته نباید از تاثیرگذاری عوامل دیگر  چون عملیات بانکی، حمل‌ونقل، بیمه، ضمانت صادرات، مسائل سیاسی و روابط ایران با سایر کشورهای چشم پوشی نمود. 

به هر حال برآوردها نشان می‌دهد که در پنج سال آینده، شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از صاحبان تکنولوژی، در کنار سایر فولادسازان بزرگ دنیا مطرح خواهد شد؛ اگرچه محدودیت‌های ناشی از تحریم، کار را  برای این برند نامی دشوارتر می کند.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (2)

 • محمود
  محمود1398/07/29 - 12:23 پاسخ

  آنچه معیشت مصرف کننده داخل رو مختل کرده است تحریمهای آمریکا نیست بلکه کوتاهی و کم لطفی تولید کننده گان داخل هست ، آنقدر سود های بادآورده دلارهای ده ؛ بیست هزار تومانی زیر زبونشون مزه کرده که ملت خودشون رو فراموش کردن و عرصه رو بر بازار داخل تنگتر کردن و از اوضاع بی مسئولیتی داخل دارن سوء استفاده میکنن و حاضر به کاهش قیمتها نیستن ، آخه مصرف کننده داخل با کدوم درآمد شاخه ای 800هزار بده به آهن !!!!!!!!!!!!!!! میلگرد بخره کیلویی 4400 !!!!!!!!!! و ........

  • فرهاد
   فرهاد1398/07/30 - 08:39

   سلام درسته برادر من مشکل ما الان در این وقت و در این مملکت فقط این هست که روی هیچ چیز نظارت نیست ..من کارگر با حقوق ۲ میلیون تا صد سال هم نمی تونم آهن ۸۰۰ یا ۱میلیون تومان بخرم .....فقط خود خدا باید به داد ما برسه ..همین

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: