کنسانتره سنگ آهن مشمول عوارض صادرات نیست

کنسانتره سنگ آهن مشمول عوارض صادرات نیست
کنسانتره سنگ آهن مشمول عوارض صادرات نیست

ه گزارش خبرنگار ماین نیوز، به دنبال انتشار لیست 24قلم کالای مشمول عوارض صادراتی توسط گمرک در روز چهارشنبه 24 آذر ماه و قرارگیری کنسانتره سنگ آهن در این لیست موجی از واکنش‌های منفی و اعتراضات از سوی فعالان معدنی برانگیخته شد.در این بین ناصر تقی زاده از این اقدام  گمرک ابراز تعجب کرد و گفت در صورت اعمال عوارض روی صادرات کنسانتره سنگ آهن این شرکت دچار مشکل خواهد شد.
 

به گزارش خبرنگار ماین نیوز، به دنبال انتشار لیست 24قلم کالای مشمول عوارض صادراتی توسط گمرک در روز چهارشنبه 24 آذر ماه و قرارگیری کنسانتره سنگ آهن در این لیست موجی از واکنش‌های منفی و اعتراضات از سوی فعالان معدنی برانگیخته شد.

در این بین ناصر تقی زاده ، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در گفت و گو با ماین نیوز ، از این اقدام  گمرک ابراز تعجب کرد و گفت در صورت اعمال عوارض روی صادرات کنسانتره سنگ آهن این شرکت دچار مشکل خواهد شد.

قدیر قیافه رئیس انجمن سنگ آهن ایران در گفت و گو با ماین نیوز نسبت به قرارگیری کنسانتره سنگ آهن در بین کالاهای مشمول عوارض صادراتی واکنش منفی نشان داد.

در همین حال ساعتی پیش گمرک ایران اعلام کرد که کنسانتره سنگ آهن مشمول عوارض صادراتی نیست.

گمرک ایران در توضیح بیشتر این مطلب اعلام کرد: "موضوع کاهش عوارض صادرات کنسانتره آهن پیش از این به شورای اقتصاد ارائه شده بود و این شورا با حذف عوارض صادراتی این محصول معدنی موافقت کرد و همچنان این مصوبه پابرجاست و ملاک عمل در گمرک است."

به گفته گمرک ایران "فعلا آخرین تصمیم حذف عوارض صادراتی کنسانتره سنگ آهن بوده و مصوبه جدیدی به گمرک ابلاغ نشده است."

نکته جالب اینجاست که گمرک در توضیحات خود اشاره‌ای به اشتباهش در قرار دادن کنسانتره سنگ آهن در لیست کالاهای مشمول عوارض صادراتی نکرده و به راحتی از کنار این اشتباه فاحش گذشته است. این در حالیست که با توجه به تعطیلات این چند روزه و سردرگمی فعالان معدنی در این مدت به خاطر بخشنامه اخیر گمرک انتظار می‌رفت گمرک دستکم از اشتباه رخ داده عذرخواهی کند. ناگفته نماند که گمرک ایران در گذشته نیز بارها مرتکب اشتباه در زمینه اعلام آمار و ارقام و برخی اطلاعات شده است.
 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: