رقابت در بازار فولاد موجب کاهش قیمت ها شد

رقابت در بازار فولاد موجب کاهش قیمت ها شد
رقابت در بازار فولاد موجب کاهش قیمت ها شد

اخبار بازار فولاد حاکی از کاهش قیمت هاست. به نظر می رسد جو بازار آهن که در حال حاضر دچار افت قیمت شده، در بازار فولاد نیز تاثیر گذاشته است. در حال حاضر شرایط در بازار فولاد به نحوی است که به دلایلی گوناگونى اعم از رقابت در کاهش دادن قیمت بمنظور افزایش میزان فروش، کاهش مسمتر قیمت شمش فولاد در بازار های داخلی، کاهش شدید در میزان تقاضا و بی توجهی به چشم انداز های فولاد در سطح جهانی، میزان خرید کم 

اخبار بازار فولاد حاکی از کاهش قیمت هاست. به نظر می رسد جو بازار آهن که در حال حاضر دچار افت قیمت شده، در بازار فولاد نیز تاثیر گذاشته است. در حال حاضر شرایط در بازار فولاد به نحوی است که به دلایلی گوناگونى اعم از رقابت در کاهش دادن قیمت بمنظور افزایش میزان فروش، کاهش مسمتر قیمت شمش فولاد در بازار های داخلی، کاهش شدید در میزان تقاضا و بی توجهی به چشم انداز های فولاد در سطح جهانی، میزان خرید کم شده و قیمت ها نیز کاهش یافته است. لازم به ذکر است که کاهش قیمت در بازار فولاد نه تنها که برای رونق گرفتن بازار مفید نیست بلکه میتواند یک عامل مخرب در تعداد معاملات باشد. زیرا با توجه به بررسی گزارشات موجود در طی چند سال اخیر میتوان نتیجه گرفت کاهش قیمت ها با میزان خرید فولاد رابطه ی معکوس دارد. بدین منظور که با افزایش قیمت ها، تعداد معاملات نیز بیشتر خواهد شد.
با یک نگاه کوتاه به وضعیت بازار در طی روز های اخیر میتوان اعلام کرد که تعداد معاملات بسیار کاهش یافته و میزان تمایل خرید مصرف کنندگان نیز بشدت کاهش یافته. از جمله عواملی که منجر به کاهش معاملات شد، کاهش بهای شمش و حجم انبوه بار های فولادی در انبار ها بود.
با توجه به این شرایط معاملاتی، این احتمال وجود دارد که جریانی جدید در بازار فولاد با محوریت عقب‌نشینی تقاضا و ترس از افت قیمت‌ها ایجاد شود که می‌تواند شرایط دشوار فعلی را به سمت وخامت بیشتری سوق دهد. این در حالی است که کاهش بیشتر قیمت‌ها در روز چهارشنبه می‌تواند با این وضعیت یعنی عرضه شمش و عدم معامله بی ارتباط نباشد یعنی سیگنال معاملاتی بورس کالا به بازار داخلی سرایت کرده و ضعف تقاضا را به‌صورت رسمی مشهود ساخته است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: