سرمایه گذاری دربخش مسکن باکاهش سودسپرده های بانکی

سرمایه گذاری دربخش مسکن باکاهش سودسپرده های بانکی
 سرمایه گذاری دربخش مسکن باکاهش سودسپرده های بانکی

محمد حسین رفعت نژاد، کارشناس مسکن، با اشاره به موضوع کم شدن سود سپرده های بانکی و همچنین سیاست های دولت برای وام مسکن، گفت: این دو اقدام موجب می شود تا میزان تقاضا در بخش مسکن افزایش یابد. این افزایش تقاضا در نیمه دوم سال جاری اتفاق خواهد افتاد که به دنبال آن با افزایش قیمت های مسکن هم روبه رو خواهیم شد.

محمد حسین رفعت نژاد، کارشناس مسکن، با اشاره به موضوع کم شدن سود سپرده های بانکی و همچنین سیاست های دولت برای وام مسکن، گفت: این دو اقدام موجب می شود تا میزان تقاضا در بخش مسکن افزایش یابد. این افزایش تقاضا در نیمه دوم سال جاری اتفاق خواهد افتاد که به دنبال آن با افزایش قیمت های مسکن هم روبه رو خواهیم شد. اگرچه این افزایش ها در دو ماه محرم و صفر اتفاق نمی افتد و پس از گذشت این دوماه می توانیم شاهد آن باشیم.

رفعت نژاد در ادامه افزود: با اعلام کاهش نرخ سودهای بانکی، در بخش مسکن شاهد یک جهش نسبی بودیم که این شرایط ادامه خواهد داشت و مسکن تکانی خواهد خورد.

وی با اشاره به وجود سرمایه های مردم بصورت سپرده در بانک ها، افزود: از مهم ترین جاها برای اینکه مردم سرمایه هایشان را در آن جا قرار دهند، سپرده های بانکی است. که اکنون با وجود کاهش سود این سپرده ها، سرمایه های آن ها به سمت دیگر بازارها خواهد رفت. سه بازار دیگر برای سرمایه گذاری وجود دارد. این سه بازار بورس، ارز ومسکن می باشد که در حال حضر بازار بورس در رکود بسیاری قرار دارد. بازار ارز نیز به دلیل نوسانات بسیاری که در آن وجود دارد، احتمال شکست در آن زیاد است. تنها بازار مسکن می ماند که در مقایسه با این دو بازار شرایط مطلوب تری را داراست و اکثر خرید هایی که در این بازار انجام می شود، با هدف سرمایه گذاری در این بخش می باشد.

وی در اخر افزود: با کاهش نرخ سود سپرده ها، تقاضا در بخش مسکن افزایش می یابد که همین امر باعث می شود قیمت مسکن هم افزایش یابد. اما با در پیش رو داشتن ماه محرم و صفر، این افزایش قیمت کمتر خواهد بود و باعث کم شدن شوک ناشی کاهش سود سپرده ها می شود. از طرفی دیگر، دولت با اجرای سیاستی مبنی بر کاهش زمان انتظار دریافت تسهیلات مسکن و همچنین افزایش میزان آن، باعث می شود تا تقاضا زیاد شده و به دنبال آن افزایش نرخ مسکن را داشته باشیم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: