کمیته امداد و خرید واحدهای مسکن‌ مهر

 کمیته امداد و خرید واحدهای مسکن‌ مهر

مدیرکل دفتر تأمین مسکن کمیته امداد در سفر به استان قزوین گفت: کمیته امداد در نظر دارد در یک برنامه سه‌ساله، مشکل مسکن نیازمندان تحت حمایت را برطرف کند، ازاین‌رو همکاری دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در تأمین مسکن مددجویی الزامی است که در صورت تحقق این موضوع تا سه سال آینده جشن خانه‌دار شدن مددجویان برگزار خواهد شد. نشست بررسی مشکلات مسکن مددجویان ...

مدیرکل دفتر تأمین مسکن کمیته امداد در سفر به استان قزوین گفت: کمیته امداد در نظر دارد در یک برنامه سه‌ساله، مشکل مسکن نیازمندان تحت حمایت را برطرف کند، ازاین‌رو همکاری دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در تأمین مسکن مددجویی الزامی است که در صورت تحقق این موضوع تا سه سال آینده جشن خانه‌دار شدن مددجویان برگزار خواهد شد. نشست بررسی مشکلات مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین با حضور مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد، معاون امور عمرانی استاندار قزوین، مدیرکل کمیته امداد و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در محل استانداری استان تشکیل شد.

ابراهیم بازیان، مدیرکل دفتر تأمین مسکن کمیته امداد در این نشست بابیان اینکه کمیته امداد در این دوره از فعالیت خود تأمین مسکن و ارائه خدمات عمرانی به مددجویان را به‌عنوان یک خدمت راهبردی در دستور کار دارد، اظهار کرد: از آنجایی‌که تأمین مسکن یکی از فرصت‌های توانمندسازی و منجر به خروج مددجویان از چرخه حمایتی کمیته امداد می‌شود، به همین جهت مددجو نباید برای ماندن در تحت پوشش کمیته امداد تقویت شود، بلکه باید پس از رفع مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از چرخه حمایتی این نهاد خارج شود.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن کمیته امداد با اشاره به اینکه مسکن به‌عنوان عنصری مؤثر در فرآیندهای اجتماعی و اقتصادی خانواده اهمیت دارد، مطرح کرد: به همین منظور درصورتی‌که این موضوع موردتوجه قرار نگیرد، زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی خانواده‌ها با آسیب مواجه می‌شوند؛ کمیته امداد در نظر دارد در یک برنامه سه‌ساله، مشکل مسکن نیازمندان تحت حمایت را برطرف کند، ازاین‌رو همکاری دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در تأمین مسکن مددجویی الزامی است که در صورت تحقق این موضوع تا سه سال آینده جشن خانه‌دار شدن مددجویان برگزار خواهد شد.

بازیان ادامه داد: بر اساس آمارهای اولیه ۱۰ درصد خانواده‌های نیازمند مسکن تحت حمایت کمیته امداد در شهرها ساکن هستند. در حوزه شهری و روستایی ۱۵۰ هزار مددجوی فاقد مسکن حضور دارند که با همکاری و هم‌افزایی همه‌جانبه مسئولان این مشکل برطرف خواهد شد. کمیته امداد آمادگی دارد واحدهای مسکونی مهر را که ازنظر زیرساخت مشکلی ندارند و پیشرفت آن‌ها حداقل ۶۰ درصد باشد را خریداری کرده و در اختیار محرومان قرار دهد.


 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: