آنچه بر بازار مسکن گذشت

آنچه بر بازار مسکن گذشت
آنچه بر بازار مسکن گذشت

آنچه بر بازار مسکن گذشت

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، تا قبل از سال 96بازار مسکن در رکود نسبی به سر می برد اما با آغاز  بهار سال 96 تا اوایل پاییز سال جاری با روند تند افزایش قیمت مواجه گشت به طوری که قیمت هر متر مربع از حدود 4.5میلیون تومان به حدود 9میلیون تومان رسیده است. که البته این مبلغ در مناطق مخلتف شهر تهران و حتی در محلات یک منطقه نیز در نوسان است .

نکته قابل توجه این است که همانطور که تحلیلگران ثبات بلند مدت، را در رکودی که سال ها قبل ایجاد شده بود باور نداشتند اکنون نیز با تورم ایجاد شده رکود مطلق در این بازار را پیش بینی نمی کنند و خروج از رکود را منوط به افزایش مجدد قیمت ها نمی دانند چرا که جامعه توان پذیرش همین میزان افزایش را هم نداشته و تقاضای مصرفی به حداقل مقدار ممکن رسیده است.

بازار مسکن در دوره یک و نیم ساله رونق  همانند دونده ای است که مسافتی را به سرعت دویده و اکنون که در زمان رکود قرار گرفته است، توان حرکت را ندارد همان طور که تجربه ثابت کرده است این توقف دیری نمی پاید و با تدابیر درست و بجای مسئولان و کنترل سوداگران، دوباره به مسیر حرکت خود ادامه می دهد.

اکنون که بازار مسکن چند ماهی در رکود تورمی  به سر می برد،نباید از فریب سوداگران با تجربه غافل ماند چرا که آنها در صددند، املاک خود را با بیشترین قیمت ممکن فروخته و از این بازار خارج شوند و عده ای تازه وارد به طمع کسب سود خواستار ورود به بازار از نفس افتاده مسکن هستند.

شرایط کنونی بازار مسکن همانند آرامش قبل از طوفان می ماند آرامشی که ممکن است با تدابیر درست که مسیر اقتصادی کشور و در کنار آن اقتصاد مسکن و سایر بازار های موازی را هموار تر کند.تا دوباره به تولید داخل و صنایع داخلی جان تازه ببخشد که در پرتوی این حیات مجدد افزایش نرخ اشتغال نیز حاصل شود. 

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین وضعیت بازار آهن، بازار فولاد و بازار مسکن به اتاق خبر سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳