اجاره بها متاثر از افزایش قیمت مسکن

اجاره بها متاثر از افزایش قیمت مسکن
اجاره بها متاثر از افزایش قیمت مسکن

اجاره بها متاثر از افزایش قیمت مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، اجاره مسکن از قیمت خرید و قیمت تمام شده ساخت مسکن تبعیت می‌کند، در صورتی که قیمت مسکن طی ماه‌ های گذشته افزایش یافته باشد به طور طبیعی نرخ اجاره هم رشد پیدا می‌کند. طرح اقدام ملی مسکن یکی از مهم‌ ترین طرح ‌های مسکنی کشور در دستور کار خود قرار داده شده است، با وجود آن که یک سال از اجرای این طرح گذشته است، اما هنوز هیچ برنامه عملیاتی از این طرح بیرون نیامده و این در حالی است که اعلام می‌کنند این طرح در سال ۱۴۰۰ به اتمام می‌ رسد.

 طبق آمار‌های ارائه شده تولید مسکن در طی چند سال گذشته به شدت کاهش یافته است، کاهش تولید مسکن ناشی از سیاست‌ ورزی‌ های نامناسبی است که در دستور کار دولت قرار گرفته است و این سیاست‌ها مشکلات بسیار زیادی را در حوزه مسکن ایجاد کرده است. باید یک برنامه‌ریزی مناسب در حوزه تولید مسکن از سوی دولت و از سوی مجلس در دستور کار قرار بگیرد تا شاید بتوانیم به آینده بازار مسکن امیدوار باشیم.

 از خرداد سال گذشته همواره از سوی مسئولان دولت اعلام شده است که بازار مسکن وارد دوران رکود شده و ما هیچ افزایش قیمتی در این بازار وجود نخواهد داشت، برخلاف این اظهار نظر‌ها بازار مسکن دچار افزایش قیمت شده و همین موضوع مشکلات زیادی را برای خریداران مسکن ایجاد کرده است.

با استفاده از برنامه‌ ریزی‌ های مناسب از سوی مجلس و دولت، سیاست‌ های هزینه ‌ای تولید مسکن را کاهش دهند چرا که هم‌ اکنون بیشترین فشار ناشی از افزایش قیمت بر روی تولید کنندگان و سازندگان مسکن است. در طرح اقدام ملی مسکن متأسفانه ثبات قیمتی دیده نمی‌شود و  در این طرح هم همانند طرح مسکن مهر قیمت ‌ها به صورت علی ‌الحساب است که این موضوع در آینده به ثبت نام کنندگان این طرح  آسیب وارد می‌کند. دولت و مسئولان باید سعی کنند بازار مسکن را به سمت ثبات قیمتی و افزایش تولید هدایت کنیم چراکه این بازار خود می‌تواند اثر بسیار مستقیمی بر آینده اقتصادی کشور داشته باشداشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: