افت خرید آهن در بورس و بازار

افت خرید آهن در بورس و بازار

قیمت روز آهن همچنان ثابت و همراه با کاهش فرسایشی بود و تقاضای مصرفی و سرمایه‌ای هم همچنان در پایین‌ترین میزان قرار داشت به طوری که حتی عرضه‌های بورس کالا هم تقاضای چندانی نداشت...

آهن پرایس: در پایان هفته رکود حاکم بر بازار آهن و فولاد عمیق‌تر شد و قیمت آهن کیلویی با ثبات نسبی تا برخی کاهش قیمت‌های فرسایشی همراه بود، همچنین کاهش شدید تقاضای مصرفی و عقب نشینی و محو تقاضای سرمایه‌ای از بازار نیز مشهود بود.

بازار ارز نیز روز گذشته در ثبات نسبی بود اما در اواسط روز کانال 48 هزار تومانی را نیز لمس کرد. اما در پایان روز روی 49 هزار و 300 تومان بسته شد. به عقیده کارشناسان اقتصادی میل به کاهش قیمت دلار از کاهش سطح عمومی تقاضا در بازار غیررسمی، کاهش نسبی نرخ رشد نقدینگی و نبود سیگنال‌های انتظارات تورمی نشأت می‌گیرد.

بررسی روند قیمت آهن آلات

طبق آمار روز گذشته پایین‌ترین رقم قیمت روز میلگرد حول 23500 تا 24500 تومان برآورد شد برخی از مبادی فروش میلگرد با کاهش ۱۰۰ تا 5۰۰ تومانی همراه بودند و بسیاری از کارخانه‌ها هم با ثبات قیمت همراه بودند.

قیمت روز تیرآهن نیز در بسیاری از کارخانه‌ها ثابت اعلام شد ولی قیمت تیر ذوبی در برخی سایزها با کاهش 70 تا 100 هزار تومانی همراه بود و قیمت تیرآهن فایکو و ماهان هم در چند سایز افزایش 50 هزار تومانی داشت.

قیمت روز ورق سیاه در شمار زیادی از مبادی فروش با کاهش 200 تا 500 همراه بود و در چند کارخانه هم ثابت اعلام شد، قیمت روز ورق روغنی، قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق رنگی گالوانیزه در کلیه مبادی فروش ثبات قیمت داشتند.

قیمت روز پروفیل آهنی، قیمت پروفیل گالوانیزه، قیمت پروفیل مبلی و سایر پروفیل‌ها در عمده شرکت‌ها ثابت اعلام شدند و در چند کارخانه بین 100 تا 300 تومان کاهش داشتند اما قیمت پروفیل پایا اصفهان حدود 500 تومان افزایش داشت.

قیمت لوله مبلی، لوله صنعتی، لوله گازی و سایر لوله‌ها در کلیه شرکت‌ها ثابت اعلام شد همچنین قیمت روز نبشی، ناودانی و سپری هم بدون قیمت عرضه شدند.

همانطورکه انتظار می‌رفت حجم معاملات محصولات فولادی در بورس کالای دیروز به غیر از معدود کالاهای پرطرفداری همانند محصولات ذوب آهن اصفهان؛ اغلب ضعیف بود و استقبال چندانی مشاهده نشد طوری که حدود 70 درصد از محصولات از تابلو معاملات حذف شدند.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: تخلیه حباب قیمت آهن اصفهان

براساس گزارش‌ها از 480 هزار و 278 تن محصول فولادی تنها 145 هزار و 263 تن مورد معامله قرار گرفت. حدود 116 هزار و 559 تن میلگرد روی تابلو عاملات قرار گرفت که از این میزان 96 هزار و 302 تن تقاضا برای آن ثبت شد که قیمت آن 23 هزار و 886 تومان برآورد شد.

از 895 تن نبشی حدود 1650 تومان معامله شد همچنین از 14 هزار و 584 تن تیرآهن 33 هزار و 720 تن مورد معامله قرار گرفت که قیمت میانگین این محصول هم حدود 23 هزار و 27 تومان تعیین شد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.