افت قیمت اوراق تسهیلات مسکن

افت قیمت اوراق تسهیلات مسکن
افت قیمت اوراق تسهیلات مسکن

افت قیمت اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، با افت قیمت تسهیلات مسکن در پی کاهش معاملات ملکی، سرمایه گذاران نیز دیگر تمایلی برای ورود به این بازار و یا سرمایه گذاری مجدد در آن را نداشته اند و سرمایه های خویش را از این بخش اقتصادی خارج می کنند.

با توجه به تلاش مسئولان کشور در رابطه با تغییرات مثبت در نماد معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن هم چنان شاهد قرمز رنگ بودن این نماد در بازار فرابورس هستیم، که می توان کاهش تعداد معاملات مسکن در سال جاری به عنوان یکی از پارامتر های افت قیمت اوراق بیان داشت. بنابر گزارش های اعلامی کمترین میزان معاملات در آبان ماه سال جاری به ثبت رسیده است.

در این میان عده ای با اندیشه ی افزایش مجدد قیمت اوراق تسهیلات همزمان با افزایش سقف تسهیلات پرداختی مسکن اقدام به خرید و سرمایه گذاری در آن کرده اند. به عبارت دیگر در این بازار آشفته ی مسکن که به ندرت می توان تقاضای مصرفی برای مسکن یافت، غالب معاملات انجام شده با هدف سرمایه گذاری و کسب سود در بلند مدت بوده است.

 در حال حاضر برای دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق، متقاضیان می بایست بابت تسهیلات ۹۰ میلیون تومانی ۱۶۰ برگه برای ۲ مدل وام مسکن که شامل وام ۶۰ میلیون تومانی خرید مسکن با سود ۱۷.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله و وام ۲۰ میلیونی جعاله با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله خریداری کنند که با احتساب قیمت هر برگه تسهیلات مسکن به ارزش میانگین ۵۵ هزار تومان، باید ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان صرفا بابت اوراق تسهیلات مسکن پرداخت کند؛ همچنین بانک عامل ۱۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بدون سپرده با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۳ ساله به متقاضیان اعطا می کند که برای دریافت آن نیازی به خرید اوراق تسهیلات مسکن نیست.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.


پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳