افزایش بی قانون قیمت ها

افزایش بی قانون قیمت ها
افزایش بی قانون قیمت ها

افزایش بی قانون قیمت ها

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، اعلام قیمت‌ های پیشنهادی مالکان آپارتمان ‌های فروشی به واسطه‌ های ملکی، این روزها از هیچ قاعده و قانونی پیروی نمی‌کند و حتی میزان رشد قیمت ‌های پیشنهادی در واحد های مختلف با شرایط برابر در یک منطقه، متفاوت است. تاثیر عدم ثبات در بازارهای ارز، سکه و طلا طی روزهای اخیر، به شکل قیمت ‌گذاری هیجانی در بازار مسکن پایتخت نمود پیدا کرده است.

 هرچند ارتباط میان شرایط بازارهای موازی جاذب سرمایه موضوع جدیدی نیست و همواره وجود داشته است، اما از سال ۹۷ به بعد، حساسیت بازار مسکن به وضعیت و تغییرات قیمتی در سایر بازارها به مراتب بیشتر شده و شاید با هیچ دوره‌ای پیش از آن قابل قیاس نیست. در روزهای اخیر نیز به‌رغم اینکه شرایط رکود معاملاتی در بازار مسکن با گذشته تفاوت چندانی نکرده و همچنان حجم معاملات در کف شرایط متداول رکود قرار دارد، اما نوسان ‌های ارز و سکه زمینه ‌ساز شکل ‌گیری انتظار افزایش قیمت در میان گروهی از فروشندگان بازار مسکن شده است.

 این انتظار به شکلی در قیمت ‌های پیشنهادی انعکاس پیدا کرده که نمی‌ توان میزان رشد مشخصی را به قیمت‌ های جدید پیشنهادی نسبت داد. برخی از واسطه ‌های ملکی اظهار دارند فروشنده‌ های واحد های نوساز اگر چه تعداد شان در بازار زیاد نیست، اما قیمت‌ های اعلامی خود را ظرف یکی، دو هفته اخیر دوباره افزایش داده ‌اند و بعضا در مورد آپارتمان ‌های مشابه در محله ‌های یکسان، اختلاف قیمت تا ۱۵ درصد مشاهده می‌ شود.

به اظهارات مسئولان بازار مسکن،  التهاب بازار مسکن و افزایش قیمت‌ ها به دنبال سیاست‌ های غلط باعث شده تا مردم به شدت در تنگنا قرار بگیرند. امروز به دنبال سیاست‌ های غلط، عده ای به مسکن که کالایی مصرفی است، نگاه کالای سرمایه ‌ای پیدا کردند و نتیجه آن افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن است.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: