التهابات بی پایان بازار مسکن

التهابات بی پایان بازار مسکن
التهابات بی پایان بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، یکی از برنامه‌ های وزارتخانه، مسدود سازی تقاضا های غیر مصرفی در بازار مسکن است، در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد بلکه تحت تأثیر بازارهای موازی همچون دلار و تورم است. بر اساس قانون اساسی خانه دار کردن...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، یکی از برنامه‌ های وزارتخانه، مسدود سازی تقاضا های غیر مصرفی در بازار مسکن است، در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد بلکه تحت تأثیر بازارهای موازی همچون دلار و تورم است. بر اساس قانون اساسی خانه دار کردن مردم جز وظایف حکومت و دولت است، در شرایط کنونی میزان حداقلی تولید مسکن در کشور حدود ۳۰۰ هزار واحد است، حال سالانه باید ۷۰۰ هزار واحد مسکن شهری و ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی تولید شود تا هم مسکن خانه اولی‌ ها و هم موارد جایگزینی تأمین شود.

وزارت راه و شهر سازی برنامه کلانی برای تأمین مسکن اقشار آسیب پذیر و سایر اقشار دارد، از طرف دیگر اقدامات قابل قبولی برای تکمیل واحد های باقی مانده مسکن مهر صورت گرفته است، کل واحد های مسکن مهر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بوده که تا الان یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شده است، همچنین ۱۲۰ هزار واحد آماده شده که با تکمیل انشعابات، واحد ها تحویل خواهد شد.

بنا بر اظهارات مسئولان بازار مسکن، دولت نمی ‌تواند به صورت مستقیم در بازار اجاره مسکن مداخله کند، بر اساس ماده ۲ قانون ساماندهی زمین و مسکن دولت مجاز به اجاره داری حرفه‌ ای است، از این رو در این رابطه، وزارت راه و شهر سازی زمین ‌های ۹۹ ساله را به دستگاه ‌های متقاضی ارائه کرده و تسهیلات مربوطه ارائه خواهد شد، تا مساکن استیجاری تولید شود، در آن زمان می ‌توان در قیمت اجاره مسکن در آن مناطق دخالت کرد. حال می توان گفت: در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد بلکه تحت تأثیر بازار های موازی هم چون دلار و تورم است.
از این رو امید بر این است که مسئولین راه حلی مناسب اندیشه کنند تا وضعیت نا بسامان بازار مسکن بهبود یابد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.