اوضاع مسکن در بازار فرابورس

اوضاع مسکن در بازار فرابورس
اوضاع مسکن در بازار فرابورس

اوضاع مسکن در بازار فرابورس

 به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، قیمت اوراق تسهیلات مسکن در روزهای اخیر  نسبت به همین زمان در سال گذشته شاهد افت قیمت بوده است و طبق جدیدترین گزارش وزارت راه و شهرسازی میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران در آبان ماه امسال به حدود ۹.۲ میلیون تومان رسیده است که از کاهش بیش از پیش قدرت خرید مسکن خانوارها حکایت دارد.

با نگاهی گذرا به روند قیمتی اوراق تسهیلات مسکن متوجه خواهیم شد که با وجود ثبات قیمتی آن درحدود 50تا 60هزار تومان، این اوراق در روزهای اخیر به مرز 48هزار تومان رسده است که همین امر گویای کاهش تقاضای مصرفی در بازار مسکن می باشد.

رسیدن قیمت برگه های اوراق تسهیلات مسکن به زیر ۵۰ هزار تومان در ۸ ماه گذشته بی سابقه بوده است.

معاملات این اوراق طی چند روز اخیر در فرا بورس شاهد نوساناتی بوده است به طوری که قیمت برگه های تسهیلات مسکن صادره در شهریور ۹۶ در معاملات به قیمت ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد که به علت نوسان مجددا با افزایشی ۴ درصدی، به رقم ۵۰ هزار تومان برگشت.

از دیگر اوراق تسهیلات مسکن که در روزهای اخیر در فرابورس معامله شده است. ، برگه های صادره در فروردین ۹۶بود که با قیمت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. این کاهش قیمت در نمادهای صادره در نیمه دوم امسال نیز مشهود بود که به عنوان نمونه اوراق تسهیلات مسکن صادره در مهر امسال با قیمت ۵۲ هزار و ۲۵۰ تومان به فروش رسید و در آخرین معاملات خود به ۵۵ هزار تومان برگشت.

این بازار به علت کاهش قدرت خرید مسکن و پوشش دهی اندک تسهیلات پرداختی در مقابل تورم قیمتی مسکن شاهد کاهش حجمی معاملات است.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳