بازار آهن در سراشیبی سقوط!

بازار آهن در سراشیبی سقوط!

بازار فولاد در روز یکشنبه شاهد ادامه روند کاهشی قیمت‌ها و ورود مقاطع فولادی به کف قیمتی جدید در تمامی حوزه‌ها بود. حجم بالای عرضه در بازار و نبود افت حسوس تقاضا، فعالان این بازار را تحت فشار قرار داده است به طوری که تقاضا به شدت کاهشی شده و خریداران در حال حاضر فقط نظاره‌گر اوضاع هستند...

آهن پرایس: روز یکشنبه روند کاهشی قیمت‌ها همچنان ادامه داشت و شاهد افت قیمت در تمامی مقاطع طویل فولادی هستیم. حجم بالای عرضه در بازار و نبود تقاضا، فشار زیادی را به فعالان این بازار وارد کرده است؛ به طوری که تقاضا در بازار به شدت کاهش یافته و خریداران در حال حاضر فقط نظاره‌گر اوضاع هستند.

فعالان بازار معتقدند که ثبات نرخ ارز و به خصوص دلار، اولین قدم برای احیای تقاضا و رونق مجدد بازار فولاد خواهد بود و تا زمانی که روند کاهشی نرخ ارز تداووم دارد، ممکن است تقاضای چندانی مشاهده نشود.

گفتنی است به دنبال کاهش نرخ ارز قیمت دلار روز گذشته وارد کانال 60 هزار تومانی شد و در بازار آزاد حدود 60 هزار و 250 تومان معامله شد.

قیمت روز میلگرد در محدوده 25.500 تا 27.500 تومان اعلام شد و میانگین قیمت این محصول هم 26.350 تومان محاسبه شد. در واقع به دنبال کاهش 100 تا 500 تومانی کف قیمت میلگردآجدار به کانال 25 هزار تومان رسید و به طور متوسط در چند هفته اخیر قیمت میلگرد کمتر از 2 هزار تومان اصلاح داشته است.

قیمت میلگرد اصفهان سایز 14 که در یک ماه اخیر از کانال 30 هزار تومانی عبور کرده بود روز گذشته حدود 27.300 تومان اعلام شد؛ قیمت میلگرد میانه وارد کانال 25 هزار تومانی شد و 25.900 تومان به فروش رسید. قیمت میلگرد آناهیتا گیلان نیز 27.300 تومان برآورد شد.

طبق گزارش‌ها ریزش قیمت‌ها در بازار قوطی پروفیل نیز شدیدتر شده است به طوری که قیمت پروفیل مبلی، قیمت پروفیل صنعتی، قیمت پروفیل گالوانیزه و ... حدود 100 تا 500 تومان کاهش داشتند. قیمت لوله مبلی، قیمت لوله داربستی، قیمت لوله جدار چاه و ... در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شد.

قیمت روز تیرآهن نیز با افت جزئی در برخی مقاطع روبه‌رو شده است به طوری که شاهد کاهش 30 تا 100 هزار تومانی هر شاخه تیرآهن در چند کارخانه بودیم. قیمت نبشی و ناودانی هم در عمده مبادی فروش ثابت اعلام شد و چند کارخانه هم بین 400 تا 600 تومان کاهش قیمت داشت.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: قیمت آهن روی موج دلار

قیمت ورق آهن در کارخانه فولاد مبارکه و کاویان کاهش 100 تا 600 تومانی داشت همچنین قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق روغنی و شیروانی نیز در عمده مبادی فروش 300 تومان کاهش داشت.

کاهش قیمت دلار در بازار آزاد به طور مستقیم به بازار فولاد ربط ندارد، اما بار روانی این افت قیمت، باعث تشدید رکود و عدم تمایل به خرید در بازار شده است. به نظر می‌رسد تا زمانی که نرخ ارز به ثبات نرسد، انتظار رونق مجدد بازار فولاد دور از انتظار خواهد بود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.