بازار مسکن در خواب زمستانی

بازار مسکن در خواب زمستانی
بازار مسکن در خواب زمستانی

بازار مسکن در خواب زمستانی

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، با روند پیش روی بازار مسکن ،تورم در این بازار تا پایان سال به صفر می رسد و می توانیم شاهد تثبیت قیمت ها نیز باشیم.شنیده ها حاکی بر این است که در بخش تسهیلات مسکن دیگر افزایشی رخ نمی دهد و پرداخت وام برای تامین مسکن نیز مجددا مورد بازبینی قرار خواهد گرفت و امکان  ایجاد اصلاحاتی در این بخش وجود دارد.

با توجه به مطالب ذکر شده دولت مردان باید به دنبال دستور العمل های کارآمد با قابلیت اجرا بوده تا بتوانند بازار از نفس افتاده مسکن را بار دیگر احیا کنند.چرا که روند نزولی معاملات مسکن که از اواخر فصل بهار آغاز شده تا کنون ادامه یافته و در آذر ماه به طور نسبی متوقف شده است.

تورم ملکی ماهانه نیز در همین ماه به کمترین میزان خود در سال جاری رسیده است که حاکی از تکمیل شدن آستانه تحمل متقاضیان مسکن به لحاظ نوسانات قیمتی و آرامش نسبی بازار ارز، در نتیجه توقف شوک های ارزی می باشد.

با بررسی میدانی در بازار مسکن متوجه خواهیم شد که حباب قیمتی مسکن که طی چندین سال گذشته، در آبان ماه سال جاری به بزرگ ترین حد خود رسیده بود در آخرین ماه از پاییز امسال در حال تخلیه می باشد و به دلیل ثبات قیمت واحدهای مسکونی یا عقب ماندن نرخ رشد قیمت مسکن از نرخ تورم عمومی، قیمت واقعی واحدهای مسکونی کاهش می یابد. حفظ وضعیت بازار مسکن پایتخت در نقطه کف معاملات ملکی در آذرماه و همچنین چرخش مسیر تورم ملکی ماهانه در این ماه، می تواند منعکس کننده پیامی مهم از بازار مسکن باشد: اول آنکه بخش مسکن تمام متقاضیان خود را از دست نداده تعداد اندکی هم چنان منتظر تغییراتی مثبت با قدرت خرید خویش هستند. در ماه های پایانی سال به دلیل قرار گرفتن در فصل نقل و انتقالات در بازار مسکن به دلیل نزدیک شدن به شب عید،این امکان محتمل است که نبض معاملات خرید مسکن افزایش یابد.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین وضعیت بازار آهن، بازار فولاد و بازار مسکن به اتاق خبر سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳