بازار کم رمق آهن و فولاد

بازار کم رمق آهن و فولاد

بازار آهن و فولاد داخلی از ابتدای تیرماه در مسیر ثبات و رکود قرار دارد البته بازار جهانی فولاد هم در رکود است و ظاهرا عاملی که در حال حاضر به تغییر روند بازار منجر شود مشاهده نمی‌شود از همین رو فضای کلی بازار این روزها آرام است و معاملات نیز رونق چندانی ندارد...

آهن پرایس: کاهش قیمت آهن کیلویی روز گذشته نیز در اکثر مبادی فروش تداوم داشت و بازار آرام بود؛ بسیاری از شرکت‌ها هم تغییری در قیمت آهن آلات اعمال نکردند.

روز گذشته بازار ارز روند افزایشی داشت و در همان ابتدای روز قیمت دلار حدود 400 تومان افزایش یافت، تا پایان روز هم نوسان چندانی نداشت و در بازار آزاد 50 هزار و 50 تومان مبادله شد.

بررسی اوضاع بازار اهن

گزارش آهن پرایس از وضعیت بازار آهن در روز یکشنبه از تداوم کاهش قیمت روز میلگرد حکایت دارد طوری که هر کیلو میلگرد بین 100 تا 500 تومان اصلاح قیمت داشت اما در این میان برخی از مبادی فروش هم ثبات قیمت داشتند.

کف قیمت میلگرد روز گذشته با کمی کاهش روی کانال 24 هزار تومان قرار گرفت و عمدتا در محدوده 24 تا 26 هزار تومان معامله شد، متوسط نرخ این محصول هم حدود 24 هزار و 965 تومان برآورد شد.

قیمت روز نبشی، قیمت ناودانی اروپایی و ایرانی در عمده مبادی فروش ثابت اعلام شد اما قیمت نبشی ناب تبریز در برخی ضخامت‌ها کاهش 100 تا 400 تومانی داشت. قیمت روز تیرآهن هم در غالب شرکت‌ها با کاهش 30 تا 100 هزار تومانی همراه بود.

قیمت روز ورق گالوانیزه، قیمت ورق رنگی شیروانی و ورق روغنی در غالب شرکت‌ها ثابت اعلام شد همچنین قیمت روز ورق سیاه در شماری از مبادی فروش بین 100 تا 500 تومان کاهش داشت و در برخی دیگر از مبادی فروش ثابت اعلام شد.

قیمت لوله داربستی، لوله صنعتی، گازی و سایر لوله‌ها در کلیه شرکت‌ها ثبات داشتند و قیمت روز پروفیل آهنی، قیمت پروفیل مبلی، پروفیل گالوانیزه و سایر پروفیل‌ها عمدتا ثابت اعلام شدند اما کاهش 100 تا 400 تومانی هم در برخی ضخامت‌ها مشهود بود.

آنطور که از روند نوسانات برمی‌آید بازار آهن دیروز جو نسبتا آرامی داشت و گویی کمی تقاضا وارد این بازار شد و تحرکات محدودی مشهود بود که شاید علت آن تحریک جزئی نرخ دلار و ترس از افزایش قیمت فولاد باشد.

به طور کلی باید گفت خبر خاصی در بازار نیست و فاکتور اثرگذاری که روند نوسانات بازار آهن را تغییر دهد، مشاهده نمی‌شود و فضای آرامی در بازار حاکم است، به نظر می‌رسد معاملات بورس کالای امروز هم روال عادی داشته باشد.

گزارش‌ها از بورس کالا حاکی است که امروز حدود 163 هزار و 210 تن شمش بلوم عرضه می‌شود که کف قیمت آن 19 هزار و 420 تومان و سقف نرخ آن نیز کیلویی 20 هزار و 500 تومان در نظر گرفته شده است، حجم عرضه شمش امروز در مقایسه با عرضه هفته پیش حدود 15 درصد افزایش داشته است.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: میلگرد پیشگام کاهش قیمت‌ ها

بازارهای جهانی فولادی هم مشابه بازار داخلی در رکود به سر می‌برد و روند کاهشی دارد، به طوری که بیلت صادراتی فوب دریای سیاه بدون تغییر قیمت در هر تن 505 دلار اعلام شد، اما بیلت داخلی چین از 493 دلار در هرتن به 488 دلار کاهش یافت.

ورق گرم صادراتی چین هم از 548 تا 564 دلار در هر تن به محدوده 545 دلار تا 564 دلار در هر تن رسید. ورق گرم بازار وارداتی جنوب شرق آسیا هم در محدوده 580 تا 590 دلار در هر تن در نوسان بود که بیانگر رکود و ثبات در بازار جهانی فولاد است.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.