بخش ساختمان در مسیر رشد قرار گرفت

بخش ساختمان در مسیر رشد قرار گرفت
بخش ساختمان در مسیر رشد قرار گرفت

بخش ساختمان در مسیر رشد قرار گرفت

طبق آمارهای اعلام شده از مرکز آمار ایران، نرخ رشد اقتصادی در سال 1395 براساس سال پایه 1390، بعداز حدود 18 فصل متوالی رشد منفی، توانست با فعالیت های مداوم در بخش ساختمان، به 4 درصد رشد مثبت دست یابد.

براساس این آمار می توان گفت که در سالی که گذشت، فعالیت در بخش کشاورزی حدو 2 درصد، بخش صنعت اعم از معدن، صنعت، انرژی و ساختمان 18.1 درصد و بخش خدمات حدود 5.8 درصد رشد کرده است.

با توجه به گزارشاتی که از مرکز آمار منتشر شده است، رشد اقتصادی سال 95 بر اساس سال پایه 90، حدود 11.1 درصد بوده است که از این میزان 52 درصد آن مرتبط با نفت بوده است. این در شرایطی است که رشد اقتصادی سال 95 بر اساس سال پایه 90 را با 1.5 درصد افزایش، 12.5 درصد اعلام کرده است و گفته 78 درصد آن مربوط به نفت می باشد.

همچنین براساس گزارشات مرکز آمار، میزان رشد اقتصادی سه سه ماه آخر سال گذشته16.1 درصد بوده است که از این میزان 2.6 آن مربوط به نفت و 13.5 درصد آن حاصل رشد سایر قسمت ها می باشد.

از مسائل حائض اهمیت در گزار ش های مرکز آمار، مثبت اعلام شده رشد بخش ساختمان در سال 95 است، . به صورتی که بعداز حدود 18 فصل متوالی رشد منفی، توانست با فعالیت های مداوم در بخش ساختمان، به 4 درصد رشد مثبت دست یابد.

 

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: