بهبود وضعیت خانه اولی ها

بهبود وضعیت خانه اولی ها
بهبود وضعیت خانه اولی ها

بهبود وضعیت خانه اولی ها

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت اخبار بازار مسکن، بودجه عمده زوج‌ های خانه اولی که تا پیش از افزایش سقف وام اوراق، حول و حوش ۵۰۰ میلیون تومان بود، اکنون با این اصلاح به حدود ۷۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. هر چند این افزایش تاثیر چندانی روی متراژ خانه‌ های قابل خریداری توسط این گروه ندارد، اما دست‌ کم به آن‌ ها کمک می‌کند خانه‌ های با سن بنای پایین ‌تر و مناسب‌ تر برای سکونت با بودجه آن‌ ها پیدا کنند.

بررسی فایل‌ های موجود نشان می‌ دهد نه تنها در مناطق مرکزی به پایین، بلکه حتی در دو منطقه مصرفی و پرتقاضای شرق و غرب تهران یعنی مناطق چهار و پنج هم یافتن آپارتمان در بازه قیمتی تا ۷۰۰ میلیون تومان میسر است. البته ویژگی عمده این فایل‌ ها سن بنای بالای آن‌ ها و نیازشان به باز سازی است، اما از آنجا که امکان دریافت وام اوراق مسکن برای خرید خانه‌ های تا ۲۵ سال ساخت با سقف ‌های جدید و تا ۳۰ سال ساخت با سقف ‌های قدیمی ممکن شده است، این خانه‌ ها می‌ تواند برای خانه اولی‌ هایی که در صندوق پس‌ انداز مسکن یکم سپرده‌ گذاری نکرده‌ اند، گزینه مناسبی باشد.

زوج ‌های خانه اولی می توانند به سادگی از وام ۲۴۰ میلیون تومانی اوراق و جعاله برای خرید خانه‌ های تا ۷۰۰ میلیون تومانی که عمدتا زیر ۲۵ سال ساخت هستند، استفاده و به این ترتیب نقدینگی خود را به یک دارایی ملکی تبدیل کنند. هر چند ممکن است آن‌ ها بخشی از نقدینگی لازم برای خرید خانه را از محل به رهن سپردن آن تامین کنند، اما به هر حال به‌ عنوان اولین خرید ملکی برای یک زوج جوان، این گروه از املاک، گزینه قابل قبولی به نظر می ‌آید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: