به صفر رسیدن حجم معاملات

به صفر رسیدن حجم معاملات
به صفر رسیدن حجم معاملات

به صفر رسیدن حجم معاملات

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، اگر چه طبق پیش‌ بینی کارشناسان همچون روال هر ساله بازار معاملات مسکن، این انتظار وجود داشت که حجم معاملات خرید و فروش مسکن در هفته‌ های پایانی سال با رشد مواجه گردد اما به نظر می‌رسد شیوع کرونا و نگرانی از ابتلا به این بیماری سبب شده به ‌طور محسوسی حجم مراجعات به بنگاه‌ های املاک در مناطق مختلف شهر تهران کاهش پیدا کند.

به اظهارات کارشناسان بازار مسکن، بخش زیادی از شهروندان که به‌ صورت خود خواسته و برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس خود را قرنطینه کرده و فقط برای رفع نیاز های ضروری از خانه خارج می‌ شوند، به‌ طور موقت تا پایان یافتن این شرایط و بازگشت به وضعیت عادی به لحاظ سلامتی تصمیم گرفته‌ اند تقاضای خرید یا فروش مسکن خود را به تعویق بیندازند.

این موضوع در حالی است که پیش از گسترس این ویروس در سطح شهر، تعداد زیادی از کارشناسان و فعالان بازار مسکن پیش ‌بینی می‌کردند حجم مراجعات و معاملات خرید و فروش مسکن در هفته‌ های پایانی سال تا حدودی با افزایش روبه رو شود. برخی از مشاوران املاک عنوان می‌کنند حجم مراجعات به بنگاه، طی چند روز اخیر به صفر رسیده است. گروهی از مشاوران املاک پیش‌بینی می‌کنند که حجم جست و جو و مراجعه به بنگاه‌ ها در بازار مسکن تا پایان سال هم چنان در همین وضعیت باقی بماند.

این انتظار وجود داشت که حجم معاملات خرید و فروش مسکن در هفته ‌های پایانی سال با رشد مواجه شود اما به نظر می‌رسد شیوع کرونا و نگرانی از ابتلا به این بیماری سبب شده به‌طور محسوسی حجم مراجعات به بنگاه‌ های املاک در مناطق مختلف شهر تهران کاهش پیدا کند.بخش زیادی از شهروندان که به‌ صورت خود خواسته و برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس خود را قرنطینه کرده و فقط برای رفع نیاز های ضروری از خانه خارج می ‌شوند، به‌ طور موقت تا پایان یافتن این شرایط و بازگشت به وضعیت عادی به ‌لحاظ سلامتی تصمیم گرفته‌اند، تقاضای خرید یا فروش مسکن خود را به تعویق بیندازند.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: