بی تدبیری در تنظیم حقوق کارگری

بی تدبیری در تنظیم حقوق کارگری
بی تدبیری در تنظیم حقوق کارگری

بی تدبیری در تنظیم حقوق کارگری

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، افزایش حقوق کارگران به مبلغی حدود یک میلیون و صد هزار تومان بدون در نظر گرفته شدن تغییری در پوشش دهی حق مسکن و بن خواربار، کارگران را به شدت با افت قدرت خرید مواجه کرده است. از سال ۱۳۹۴ تا کنون حق مسکن کارگران به میزان ۴۰ هزار تومان در فیش‌های حقوقی کارگران درج می‌شود اما این فقط حق مسکن نبود که طی چند سال گذشته بدون تغییر ماند و بن خواربار کارگران نیز مشمول افزایش نشد.

در شرایطی که بخش اعظمی از کارگران حداقل بگیر هستند،کمک هزینه ی مسکن پرداختی به کارگران کفاف اجاره دو اتاق در حاشیه شهر را نیز به آنها نمی دهد و عملا هیچ دردی از خانواده ی کارگران درمان نمی کند. بویژه با نوسانات اخیر، که بهای مسکن به طور چشم گیری افزایش یافت باید با مساعدت شورای عالی کار و دولت برای سال آینده رقم کمک هزینه مسکن به میزانی برسد تا حداقل بتواند جوابگوی هزینه های اجاره مسکن برای کارگران باشد، یا بتواند به کارگران مستاجر و فاقد مسکن، تسهیلات اجاره مسکن با نرخ پایین پرداخت نماید.

بسیاری از کارشناسان با انتقاد از عدم اجرای طرح مسکن اجتماعی و مسکن کارگری اذعان داشتند که: با وجود تلاش های صورت گرفته برای ساخت مسکن ارزان کارگران، این وعده هیچگاه عملی نشده است. اگر ساخت مسکن کارگران به سرانجام می‌رسید می توانست به کاهش هزینه‌ اجاره‌بهای کارگران کمک بزرگی کند.

طبق قانون، داشتن مسکن مناسب برای هر فرد و خانواده ، جز الویت های دولت می باشد.که با اتخاذ و اجرای سیاست های مناسب در حوزه مسکن می‌تواند از افزایش جهشی قیمت مسکن جلوگیری و مانع فشار هزینه اجاره‌بها بر خانوارهای کارگری و کارمندی شود.

امید است که در سال جاری جلسه ای در وزارت کار  بابت افزایش حق کارگری وحقوق و مزایای آنان در نظر گرفته شود و این کاهش قدرت خرید اقشار ضعیف و متوسط و فشاری که بابت کمبود مزایا، زندگی آن ها را احاطه کرده  است را مسئولان کشور درک کنند و چاره ای عاجل برای آن بیاندیشند.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳