تحولاتی در بازار مسکن

تحولاتی در بازار مسکن
تحولاتی در بازار مسکن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، ادامه روند افزایش نرخ ارز در بازار سبب شده فروشنده‌ های آپارتمان‌ های نوساز نیز قیمت ‌های اعلامی خود را به اصطلاح واسطه‌ها، لحظه‌ای تغییر دهند و در یک هفته ممکن است چند نوبت قیمت پیشنهادی فروش یک واحد توسط...

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، ادامه روند افزایش نرخ ارز در بازار سبب شده فروشنده‌ های آپارتمان‌ های نوساز نیز قیمت ‌های اعلامی خود را به اصطلاح واسطه‌ها، لحظه‌ای تغییر دهند و در یک هفته ممکن است چند نوبت قیمت پیشنهادی فروش یک واحد توسط سازنده تغییر کند. این بی‌ثباتی در اعلام قیمت‌ های پیشنهادی هشداری برای متقاضیان خرید آپارتمان نوساز در پی دارد.

در روزهای اخیر حجم عرضه واحد های نوساز و کلید نخورده در بازار مسکن افزایش محسوسی پیدا کرده و این موضوع مختص یک منطقه خاص از شهر تهران نیست، بلکه در اغلب مناطق و محله‌ ها اعم از لوکس و مصرفی مشاهده می‌ شود. اما این افزایش عرضه رخدادی نیست که چندان به منفعت متقاضیان خرید تمام شود، چرا که قیمت‌ های اعلامی این واحدها به اصطلاح واسطه‌ های ملکی سرسام‌ آور است. از طرفی واحد های فایل شده از قبل نزد بنگاه‌ ها نیز در یکی دو هفته اخیر با تغییر قیمت روبه‌رو شده‌اند و فروشنده‌ ها که اغلب از جنس سازنده هستند، قیمت‌ های پیشنهادی خود را افزایش داده ‌اند. این افزایش در مورد برخی واحد ها به حدی خارج از محدوده منطقی است که هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند پذیرای آن باشد.

به‌ عنوان مثال قیمت پیشنهادی فروش یک واحد مسکونی کلید نخورده در تهرانپارس تهران مترمربعی ۵۵ میلیون تومان اعلام شده و این در حالی است که تنها امکان جنبی این ساختمان فراتر از آپارتمان‌ های مصرفی، برخورداری از داکت اسپیلت و دو واحد پارکینگ است. با این حال قیمت پیشنهادی اعلامی از سوی سازنده به واسطه همین ویژگی، نزدیک دو برابر اعلام شده است.

در چنین بازاری متقاضیان خرید مسکن نوساز باید با احتیاط مضاعف قیمت‌ های پیشنهادی هر منطقه را بررسی کنند و حتی در صورت داشتن نقدینگی کافی برای خرید، بی‌گدار به آب نزنند؛ چراکه در غیر این صورت ممکن است از ناحیه ترکیدن حباب قیمت‌ های پیشنهادی این‌ چنین، ضرر سنگینی را متحمل شوند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.