تحولات جدید بازار مسکن

تحولات جدید بازار مسکن
تحولات جدید بازار مسکن

تحولات جدید بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، تحقیقات میدانی از آخرین شرایط بازار معاملات خرید و فروش واحد های مسکونی در شهر تهران نشان می‌ دهد که هم‌ اکنون موازنه قدرت بین دو سمت عرضه و تقاضای واحد های مسکونی به نفع خریداران در حال تغییر است و این موضوع خود را در قالب ورود بازار به دوره جدید پوست‌ اندازی قیمتی نشان می ‌دهد.
طی روز های گذشته، در ادامه سرایت وضعیت تعدیل قیمت‌ های پیشنهادی و قطعی برخی از فایل‌ های فروش مسکن از مناطق لوکس شمال تهران به مناطق مصرفی، نرخ پیشنهادی و نهایی فروش بخش قابل‌ توجهی از آپارتمان‌ ها در این مناطق نیز دست خوش تغییر شد و کاهش یافت؛ از این رو میزان تعدیل در میان مالکان و فایل ‌های مختلف متفاوت است، به‌‌ طوری‌که در برخی از فایل ‌ها رقم تعدیل قیمت پیشنهادی کمتر از ۱۰درصد و در برخی دیگر اندکی بیشتر است.
بنابراین واسطه‌ ها اظهار دارند، در برخی موارد بعضی از فروشنده‌ ها از فروش واحدشان در کوتاه‌ مدت ناامید شده ‌اند، این گروه از مالکان افرادی هستند که پیگیری ‌های خود از بابت بازاریابی برای فروش آپارتمان‌ مسکونی‌ شان را فعلا متوقف کرده‌ اند اما در صورت تماس واسطه‌ ها با آنها درخصوص اطلاع از آخرین قیمت پیشنهادی، معمولا قیمت‌ های پیشنهادی خود را کمتر از میزانی اعلام می ‌کنند که در ابتدا واحد را با آن شرایط قیمتی فایل کرده بودند. این گروه از مالکان نیز افرادی هستند که حاضر هستند با کاستن از سطح قیمت پیشنهادی فرآیند فروش واحد را تسریع کنند.
با درنظر گرفتن شرایط فعلی بازار مسکن پیش ‌بینی می شود در صورت ادامه شرایط فعلی و ثبات در شاخصه‌ های اقتصاد کلان و مسائل سیاسی، روند تعدیل قیمت‌ها در بازار مسکن باز هم ادامه ‌دار خواهد بود. این در حالی است که میزان تعدیل قیمت پیشنهادی در برخی از فایل‌ هایی که پیش از این با قیمتی نامتعارف به بازار مسکن عرضه شده بودند به بیش از ۱۰ درصد نیز می‌رسد.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: