تداوم گرانی مسکن

تداوم گرانی مسکن
تداوم گرانی مسکن

تداوم گرانی مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، تداوم گرانی مسکن با وجود نوسان در نرخ ارز نشان دهنده ی مخالفت فروشندگان به کاهش قیمت ملک می باشد.

به عبارتی دیگر بازاری که با افزایش نرخ دلار دچار تورم شده است حال با کاهش نرخ ارز تمایلی به کاهش نداشته و هم چنان در بالاترین سطح خود به ثبات رسیده است و همین امر سبب شده است که رکود معاملاتی حاصل از کاهش قدرت خرید مصرف کنندگانی که درآمدشان هم تراز قیمت ارز افزایش نیافته به در این بازار کاملا احساس شود.

زمانی که در برخی مناطق، معاملات ملکی با قیمت بالا به ثبت می رسد، سایر مالکان هم به این رقم استناد کرده و می‌خواهند ارزش ملک خود را به آن رقم برسانند و در برابر کاهش مقاومت نشان می دهند. البته با گذشت زمان کوتاهی به دلیل وجود تورم ارزش غالب املاک دچار افزایش می شود و به همین دلیل در بازار کنونی تقاضایی برای فایل های این چنینی وجود ندارد. البته که تقاضای مصرفی از بین نرفته است و تنها، قدرت خرید جامعه با این نرخ‌ها هم خوانی ندارد.

بررسی های میدانی بیانگر این امر است که به زودی نمی توانیم  شاهد روند کاهش قیمت ها در بازار مسکن باشیم. از طرفی دیگر نیاز مسکن جامعه را نمی توان نادیده گرفت چرا که بیشترین آسیب را اقشار متوسط و ضعیف جامعه از سهل انگاری مسئولان خواهند دید.

شاید در نگاه اول افزایش سقف تسهیلات مسکن راه حل مناسبی به نظر آید، اما بانک مسکن منابعی ندارد تا این کار را انجام دهد. از طرفی دیگر هم، نباید نگران این موضوع بود که با افزایش تسهیلات خرید مسکن، قیمت ها بالاتر برود.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین وضعیت بازار آهن، بازار فولاد و بازار مسکن به اتاق خبر سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳