تغییرات بازار مسکن

تغییرات بازار مسکن
تغییرات بازار مسکن

تغییرات بازار مسکن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، در سال‌ های اخیر با توجه به تغییرات حوزه مسکن شاهد تغییر در حوزه خرید بودیم با توجه به نرخ رشد تراکم مسکن در حال حاضر استقبال بسیار زیادی در حریم صورت گرفته و موضوعات سرمایه ‌گذاری و تصرفات برخی سود جویان رونق پیدا کرده است.در معاونت مربوطه اقدامات موثر برای مقابله با سود جویی صورت گرفته است.

بنا بر اظهارات مسئولان شهر تهران، لازم است از ظرفیت‌ های حریم برای توسعه خدمات نیز استفاده گردد. حال انتظار می رود تا شهرداران مناطق در هر منطقه ای توسعه خدمات ورزشی و سایر خدمات را نیز داشته باشند. پایش حریم در معاونت شهرسازی شروع شده است این امر یکی از موضوعات مهمی است که می‌ توانیم از تحلیل داده های آن شامل تمام پروژه و ساخت و ساز هایی است که مناطق انجام می‌دهند استفاده کند تا در آینده نگری به کار آید.

مدیرکل حریم شهر تهران با اشاره به لزوم ثبت سامانه یک پارچه هوشمند حریم شهر تهران تصریح کرد: این داده ها می ‌تواند منجر به برنامه‌ ریزی درست شود.طبق پایش یکی از این داده ها مشخص شده برخی اقدامات با رویکرد مردم متفاوت بوده است و ممکن است اشتباه پیش آید و چیزی را واگذار کرده باشیم که باید تعامل مثبت صورت گیرد.

از سوی دیگر تعداد واحد مسکونی در پروانه‌ های ساختمانی صادره در آذر ماه ۱۳۹۸ که گزارش آن در دی ماه ارایه شده حاکی  از آن است که در آذر ماه ۵۶۵۸ واحد مسکونی، پروانه ساخت گرفته‌ اند که نشان می ‌دهد نسبت به آبان  ماه سال جاری ۱۲.۲ درصد افزایش داشته اما نسبت به آذر ماه سال گذشته ۱۰.۷ درصد کاهش یافته است..اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: